ГПУ оголосила в розшук двох екс-чиновників, причетних до розстрілів на Майдані

Генеральна прокуратура України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Слідчі ГПУ розслідують обставини перешкоджання вищими посадовцями держави проведенню мітингів і демонстрацій, організації вбивств і заподіяння тілесних ушкоджень мітингувальникам під час Революції гідності.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Управління соціальних розслідувань Генпрокуратури.

Зазначається, що слідство встановило нових фігурантів протидії протестним акціям, які відбувалися в центральній частині Києва 18-19 лютого 2014 року.

Наразі оголосили про підозру екс-начальнику Департаменту громадської безпеки МВС України за ст. 340, ч. 3 ст. 365 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) ККУ.

А також екс-начальнику Департаменту захисту національної державності СБУза ч. 3 ст. 28, ст. 340, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 (скоєння злочину групою осіб за попередньою змовою; незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів; види співучасників; перевищення влади) ККУ.

«У зв’язку із переховуванням вказаних підозрюваних від органу слідства та суду і не встановленням їх місцезнаходження їх оголошено в розшук», – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що у зв’язку зі встановленням нових обставин участі колишніх вищих посадовців держави – прем’єр-міністра, міністра оборони, головнокомандувача ЗСУ, командувача внутрішніх військ МВС, директора департаменту МВС, в.о. начальника ГУМВС у Києві та командира полку міліції особливого призначення «Беркут» – у протидії протестним акціям їм повідомили про зміну підозри та про нову підозру у вчиненні низки тяжких і особливо тяжких злочинів стосовно мітингувальників.

Loading...