Новини » Київ 1 березня, 2019, 23:00
Боротьба з незаконними забудовами: у столиці активісти заблокували КМДА
ZIK
ZIK

Активісти пікетували будівлю КМДА, щоб боротись проти незаконних забудов. Вимагали зустрічі із київським міським головою Віталієм Кличком.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Активісти, що пікетують КМДА, спілкуватися хочуть винятково з міським головою. Кажуть: питання незаконної забудови вирішуватимуть лише з ним, мовляв, обіцяв.

«Зустріч не відбулася, тому я питаю, чи він брехло, чи міський голова, який щиро хоче вирішити проблемні питання жителів Києва?» – запитує активіст Олександр.

Обговорити питання міських проблемних забудов активісти могли ще вранці, щоправда, із заступниками. У КМДА кажуть: навмисне зібрали всіх профільних урядників, аби почути людей.

«Ми зробили площадку для діалогу сьогодні. Ви хочете поспілкуватися з директором департаменту екології  ось він, ось його заступник, ставте запитання. І так по кожному з 53, і ми намагалися, і дали всі відповіді», – запевняє заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

Але самі мітингарі кажуть: заступникам не вірять – треба лише Кличка.

«Заступники ж вам можуть наобіцяти золоті гори, вони пообіцяли і пішли. Вони не будуть далі балотуватися в депутати, мери. Кличко несе відповідальність, ми Кличка вибирали, ми не вибирали його заступників», – наголошує активіст Юрій.

Сьогодні тут готуються до наступного заходу, а трохи далі все ще вирішують, хто має право знаходитись у колонній залі. Ті, хто орендував її попередньо чи ті, хто таки хочуть тут дочекатися зустрічі з міським головою. У активістів, які проти забудови, на це своя відповідь.

«Я знаю, що багатодітні матері будуть тут збиратися. Я не думаю, що ці матері хочуть, аби їхні діти жили в кам’яних джунглях, де не буде ні парків, ні скверів, ні дитячих майданчиків. Тому вони не мали б бути проти нашої присутності тут», – переконаний активіст Сергій.

Але все ж вони проти, каже Галина, бо до нинішнього свята для жінок готувалася два місяці, а активісти його, переконана, зіпсують.

«Я не знаю, що мені робити зараз. Я думаю, що здоровий глузд таки переможе», – переконана організаторка свята для жінок Галина.

А коли мирно домовитися не вдається, люди переходять на підвищені тони, вигукуючи: «Кличка!».

Люди сваряться, а Кличко все не приходить. Тоді представники обох заходів узялися ділити столи і стільці. Та і тут не вдалося домовитися. Тож організатори свята для жінок залагоджують мороку радикально і переносять захід у коридор.

Зрештою «протизабудовники» здаються і залишають колонну залу. Щоправда, обіцяють згодом повернутися.

Нагадаємо, в КМДА повідомили про зустріч із представниками ініціативних груп киян, що виступають проти проблемних будівництв. Згідно з повідомленням, внаслідок зустрічі надані доручення структурним підрозділам КМДА провести низку додаткових перевірок, за результатами яких будуть вжиті дієві кроки для припинення виявлених порушень. 

Вікторія Ковцун, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 14:42 :57