Є мами, діти яких вічно від них залежать. А це неправильно
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

По-модному вбрана жінка літнього віку з новенькою торбою на коліщатках скаржиться чоловікові років тридцяти з гаком: п’ятдесят літ педстажу, працювала у виші, але маленька пенсія не дозволяє законно відпочивати, тому й зараз має роботу, щоб допомагати своїм дітям.

З елементарного підрахунку, тій жінці за сімдесят. Діти у неї не можуть бути неповнолітніми, а саме в такому розквіті, коли в стані, якщо не ліниві, знайти собі добрий заробок, аби не брати гроші в матері.

Чоловік, якому жінка скаржиться, підприємець, має мережу магазинчиків з різним насінням – від квітів до огірків. Він похитує головою, ніби згоджується з почутим, проте дивиться на мене питально: чи підтримаю розмову? Я мовчу. Я теж працюю, але не тому, щоб допомагати своїм дітям, а щоб не закисло «церебро» (о, якраз завтра піду побачити чоловіка, який все про це знає). Мої діти десь такого віку, як і в тієї жінки, проте це вони мені допомагають за потреби, а не я їм.

І всі ми, літні люди, маємо таку пенсію, яку спроможна нам заплатити держава з податків наших дітей і того чоловіка, що створив мережу магазинів з насінням ярини.

Ми не можемо рівнятися до пенсіонерів з європейських держав, бо там людина не сподівається на скарбницю, а може плюсувати до майбутньої пенсії прибутки з різних джерел і загалом жити на відсотки зі своїх заощаджень. Нам до цього ще довго простувати, доки не настануть незворотні зміни в пенсійній реформі.

Але очевидно й інше: є мами, для яких їхні діти ніколи не виростають і вічно від них залежать. А це неправильно.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 03:09 :51