Новини » Світ 28 лютого, 2019, 16:43
Вражаючі свідчення Майкла Коена про Трампа
Майкл Коен. Фото: EPA-EFE/SHAWN THEW
Майкл Коен. Фото: EPA-EFE/SHAWN THEW

Свідчення Коена перед Конгресом допоможуть заповнити істотні прогалини у «російському» розслідуванні.

Ще до початку слухання у середу, у письмових свідченнях, колишній адвокат Дональда Трампа Майкл Коен оприлюднив серію сенсаційних інформацій, які могли б вплинути на розслідування щодо втручання Росії у вибори 2016 року. Про це йдеться у статті видання The Atlantic.

Свідчення Коена впливають не так на загальну картину, як заповнюють суттєві прогалини у розслідуванні. Коен заявив, що Дональд Трамп був поінформований про витік інформації Демократичної партії, – те, що президент неодноразово спростовував. Коен надав копію чека, датованого серпнем 2017 року, який був платою за його мовчання. Хоча Коен вже звинувачував Трампа у порушенні закону щодо фінансування президентської кампанії, цей чек є підтвердженням скоєння злочину вже під час перебування на посаді. Коен стверджував, що за непрямими вказівками Трампа, він брехав Конгресу. Врешті-решт, Коен заявив, що Трампу було відомо про зустріч між представниками його передвиборчої кампанії та посадовими особами Росії у Трамп-тауер у червні 2016 року.

І це лише те, що тягне за собою юридичну відповідальність. Коен також сказав, що Трамп грубо висловлювався щодо чорних людей. Він надав докази того, що Трамп використовував гроші зі свого благодійного фонду на придбання собі картини. Серед усього решта, Коен оприлюднив документи, які показують, що особистий капітал Трампа декілька років тому був набагато меншим, ніж він стверджував.

«Він расист, аферист та брехун», – заявив Коен у свідченнях

Проте, якщо говорити про кінцевий результат розслідування щодо Росії, коментарі Коена, ймовірно, втішили захисників Трампа та розчарували його критиків:

«На запитання про те, чи я маю прямі докази того, що пан Трамп або члени його кампанії вступали в змову з Росією, відповідь звучатиме – ні. Проте у мене є свої підозри», – цитує слова Коена видання The Atlantic.

Навіть, якщо лише деякі частини свідчень Коена є достовірними та обґрунтованими, вони допоможуть просунути розслідування щодо Росії вперед та висунути інші звинувачення проти Трампа. Найпростіше буде довести, мабуть, сплату грошей за мовчання, оскільки Коен вже детально змалював цю схему. Хоча інформація Коена щодо підкупу двох жінок, які стверджували, що мали статеві стосунки з Трампом, вже була публічною, слова Коена про те, що Трамп заплатив йому за мовчання після вступу на посаду, є новиною.

Заяви Коена щодо Джуліана Ассанжа також можуть мати свої наслідки. Хоча Трамп стверджував, що він нічого не знає про витік електронних листів Клінтон, спеціальний прокурор Роберт Мюллер вже представив звинувачувальний акт, у якому йдеться про те, що колишній помічник Трампа Роджер Стоун звернувся до WikiLeaks, щоб дізнатися про майбутні витоки електронних листів. Хоча Мюллер заявив, що Стоун контактував з кампанією Трампа, не було жодних доказів того, що Трамп знав про цю схему. Проте, видання The Atlantic опублікувало заяву Коена, у якій він зазначає:

«У липні 2016 року, за кілька днів до з’їзду Демократичної партії, я перебував у кабінеті пана Трампа, коли його секретар оголосила про те, що до нього телефонує Роджер Стоун. Пан Трамп ввімкнув пана Стоуна на гучномовець. Пан Стоун сказав Трампу, що він щойно розмовляв з Джуліаном Ассанжем і, що пан Ассанж повідомив про те, що за декілька днів відбудеться величезний витік електронних листів, що завдасть шкоди кампанії Гілларі Клінтон. Пан Трамп відповів, що «це було б чудово».

Проте, це лише те, що Коен чув, зазначає видання і додає: він також заявив про те, що Трамп знав про зустріч у Трамп-тауер у червні 2016 року. Дональд Трамп-молодший був поінформований про те, що Кремль підтримує кампанію його батька. Він погодився на зустріч, де він очікував злиття бруду на Клінтон. Він, його швагро Джаред Кушнер, а також голова кампанії Трампа, Пол Манафорт, були присутні на зустрічі. І всі вони стверджують, що жодного обміну брудом не відбулося. Коли влітку 2017 року у видання New York Times з’явилася інформація про цю зустріч, Трамп заявив, що вперше про неї чує.

Свідчення ж Коена, опубліковані The Atlantic, досить невиразні щодо цього:

«Пам’ятаю, що я був разом з паном Трампом на початку червня 2016 року, коли сталося дещо незвичне. Дон-молодший увійшов до приміщення та, обійшовши стіл, підійшов до батька, що само по собі було незвичайним. Зазвичай, люди не обходили стіл Трампа, щоб поговорити з ним. Я почув, як Дон-молодший, нахилившись до батька, тихо сказав: «Про зустріч домовлено». Я пам’ятаю, як пан Трамп відказав: «Добре… дай мені знати».

Пояснення Коена щодо своєї брехні Конгресу також не є вельми задовільними. Раніше Коен повідомив слідчим про те, що Трамп наказав йому брехати. У своїх же ж свідченнях Коен сказав про те, що Трамп примусив його до брехні, проте він зробив це опосередковано.

Як визнав Коен, «пан Трамп прямо не сказав мені брехати Конгресу. Він не звик так діяти».

Працюючи на Трампа досить довгий час, Коен також розповів про особисті погляди Трампа. Президент вважав, наприклад, що країна, на чолі якої стоїть чорний, є «лайном», та заявляв про те, що чорні «занадто дурні», щоб голосувати за нього. У більш широкому сенсі Коен підсумував характер Трампа наступним чином: «Він здатний вести себе доброзичливо, проте не є добрим. Він здатний робити широкі жести, проте не є щедрим. Він здатний бути лояльним, проте загалом він не є лояльним», – цитує слова Коена видання The Atlantic.

Однак, як зазначив сам Коен, його свідчення викликають підозру. Він визнав себе винним у брехні Конгресу, банківському шахрайстві та ухиленні від сплати податків. Білий дім неодноразово заявляв, що Коену не можна вірити. Президент назвав його «щуром», терміном, який лише підтверджує те, що Коен знає щось, що може йому зашкодити.

Саме тому Коен написав у своїх показаннях. «Я розумію, що деякі з вас можуть поставити під сумнів мої свідчення та не довіряти їм», – написав він. «Саме через це я додав до цієї вступної заяви документи, які є незаперечними, та які демонструють, що інформація, яку ви почуєте, є точною та правдивою».

На додаток до своїх публічних свідчень у середу, Коен запропонував надати закриті свідчення Комітету Сенату з розвідки у вівторок, а також виступити з закритими свідченнями перед Комітетом з розвідки Палати представників у четвер. І він, за повідомленнями, дав 70-годинне інтерв’ю спеціальному прокурору Роберту Мюллеру. Ці виступи Коена є останніми громадськими появами Коена, як вільної людини: 6 травня він має прибути до в’язниці, щоб відбути трирічний термін покарання за свої злочини.

Підготувала Оксана Вергелес, для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 08:39 :47