Новини » Економіка

У Росії обвалився рубль: через санкції долар подорожчав у два рази

Через санкції долар подорожчав у два рази

Російський рубль з моменту анексії Криму та військової агресії на Донбасі обвалився більше, ніж у два рази. По державі-агресору вдарили санкції, обмеження торгівлі з Україною, зниження світових цін на нафту і несприятлива для РФ обстановка на світових фінансових ринках.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Аналітики Deutsche Bank упевнені, що рубль у першу чергу буде залежати від ризику нових антиросійських санкцій. На друге місце, як говориться у звіті, – підвищення облікової ставки в США.

Американці вже попередили: розслаблятися Росії не варто, а санкції будуть посилювати. «США не приймає і не прийме заявлену Росією анексію Криму. Москва, підтримуючи свою окупацію, вдалася до численних порушень прав людини. Ми продовжимо підтримувати і посилювати санкції проти РФ до повернення Криму», – заявив спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер.

Всього проти Росії «обмежувальні заходи» ввели 62 країни світу, зокрема ЄС, Україна і США. Згідно зі звітом Мінекономрозвитку РФ, мова йде не тільки про санкції, а й про інші механізми (наприклад, спеціальні мита). Офіційно втрати від таких заходів оцінюють в $6,3 млрд.

Раніше в Мінекономрозвитку РФ визнали, що через санкції, заборони валютних операцій для держбанків і зростання цін на нафту інфляція перевищить офіційний прогноз в 3,4%, а вартість долара може скласти 70 руб/$.

При цьому російські аналітики ще більш песимістичні в оцінках. Вони впевнені, що на початку 2019 року росіян може чекати інфляційний шок.

Loading...