Новини » Львів

У Буську відкриють пам'ятник Тарасу Шевченку

9 березня, у 205 рік народження Тараса Григоровича Шевченка, біля Буського районного Народного дому відбудуться урочистості та офіційне відкриття пам'ятника Кобзарю.

Про це повідомили у Буській райдержадміністрації.

Про підготовку до відкриття монумента та проведення у районі заходів до 205 річниці митця, йшлося сьогодні, 27 лютого, під час засідання організаційного комітету, який провів голова РДА петро Мороз за участю заступника голови райради Романа Фурди, Буського міського голови Ростислава Сліпця, посадовців РДА, громадських активістів, ЗМІ.

Особливістю пам'ятника, авторами якого є скульптори брати Сухорські, є те, що Шевченко зображений у повний зріст та в молодому віці, а не в звичному для нас, більш зрілому. У правій руці Великого сина українського народу – перо. Висота пам’ятника близько 2,5 метра. Пам’ятник виготовлений за спеціальною технологією із бетонної основи на мідній чеканці у повний зріст людини. Майстер декору Роман Терех.

На виготовлення скульптури були залучені кошти міської ради, громади міста та діаспори закордоном.

Нагадаємо, що 29 травня 2016 року на території біля Буського районного Народного дому відбулось урочисте освячення наріжного каменя на місці майбутнього спорудження пам’ятника Кобзарю.

На сьогодні у Буському районі встановлено п’ять пам’ятників Т.Г.Шевченку.Loading...