Новини » Суспільство 28 лютого, 2019, 17:55
Трудова міграція: чому українці їдуть за кордон?
Алла Шлапак
Алла Шлапак

Україна багато років поспіль втрачала свій трудовий потенціал через напружену економічну ситуацію, незадовільну соціальну політику держави, нестачу робочих місць та перспектив працевлаштування молоді. На сьогодні в країні вже прослідковуються ознаки кадрового голоду через велику кількість трудових мігрантів, які виїхали та не повернулись.

Про це йшлося у ході дискусії під час круглого столу «Як зупинити негативні міграційні тенденції в Україні», організованого у Києві політичною партією «Соціальна справедливість» спільно з експертами.

За словами лідера партії «Соціальна справедливість» Алли Шлапак, українці покидають домівки не з власної волі – обставини змушують їх шукати по світу кращих заробітків.

– Українці за кордон сьогодні їдуть не на високі посади, не на великі заробітки. Їдуть працювати у сектор послуг, і не тому що вони згодні на цю роботу, вони їдуть туди, аби прогодувати дітей та допомогти батькам-пенсіонерам в Україні, – повідомила Алла Шлапак.

На її думку, у соціально справедливій державі захист прав має гарантуватися усім громадянам незалежно від того, де вони проживають: в Україні чи за її межами.

– Міграцію можна сприймати, як позитивний досвід тільки тоді, коли вона здійснюється задля набуття нових знань, для обміну досвідом. А не на завжди і в пошуках кращої долі, – наголосила лідер «Соціальної справедливості» Алла Шлапак.

Відтак учасники дискусії запропонували комплексно вирішувати проблему трудової міграції. Зокрема, під час дискусії підкреслили важливість застосування економічних важелів задля зниження темпів трудової міграції: забезпечення економічних та соціальних гарантій, створення нових робочих місць. Експерти також відзначили необхідність підтримки постійного зв’язку з українцями за кордоном, забезпечення їхніх прав.

Зазначимо, за даними «Соціальної справедливості» щомісяця з України на заробітки виїжджає близько 100 тисяч українців. Більшість з них вибирає місцем свого призначення Польщу і Канаду, де сьогодні за різними оцінками працює 1,2-1,4 млн українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:08 :26