Новини » Політика 28 лютого, 2019, 11:23
Сьогодні парламент врешті може повністю розблокувати автоматизовану перевірку декларацій НАЗК
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Сьогодні, 28 лютого, у порядок денний Верховної Ради внесено законопроект, який надає доступ НАЗК до трьох реєстрів Міністерства юстиції. Таким чином стане можливим автоматизована перевірка декларацій, яку як тільки могли затягували ще з часу початку діяльності НАЗК.

Про це повідомляє прес-служба Агентства.

Національне агентство вітає включення до порядку денного засідання Верховної Ради 28 лютого Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу Національного агентства з питань запобігання корупції до інформації, необхідної для реалізації його повноважень». (реєстраційний номер 7276).

Ухвалення законопроекту №7276 є виконанням частини зобов’язань України відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом, ратифікованого Законом України від 08.11.2018 № 2613-VIII.

Законопроект, до розробки якого були залучені фахівці Національного агентства, усуває перешкоди для здійснення повноцінної автоматизованої перевірки електронних декларацій та має значно прискорити процес її проведення. Зокрема, ухвалення законопроекту №7276 відкриє для НАЗК автоматизований доступ до 3-х реєстрів Міністерства юстиції, в яких міститься значна кількість важливих відомостей, необхідних для проведення повної перевірки декларацій: Спадковий реєстр, Єдиний реєстр довіреностей та Реєстр актів цивільного стану громадян.

Національне агентство закликає керівництво Верховної Ради та лідерів парламентських фракцій докласти максимум зусиль для ухвалення проекту закону №7276, адже провал голосування означатиме зняття документа з розгляду. Враховуючи, що за останні два дні роботи парламент ухвалив лише один документ, ця загроза є доволі високою.

Наголошуємо, що втрата законопроекту покладе на народних депутатів повну відповідальність за гальмування впровадження автоматизованого процесу перевірки декларацій, отримає негативну оцінку з боку міжнародних партнерів України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 22:08 :00