Новини » Світ 28 лютого, 2019, 13:39
Прокуратура Австрії вважає, що суд поспішно визнав екстрадицію Фірташа до США
Дмитро Фірташ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Дмитро Фірташ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Генеральна прокуратура при Верховному суді Австрії вважає, що Вищий земельний суд Відня поспішно визнав екстрадицію олігарха Дмитра Фірташа до США допустимою.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на австрійське видання Die Presse.

Як відомо, у Сполучених Штатах українського олігарха Фірташа звинувачують у виплаті хабарів банкам США за проект з видобутку титану в Індії. Фірташ це заперечує. У зв’язку з запитом США на екстрадицію він змушений перебувати у Відні з березня 2014 року. Після короткочасного утримання під вартою Фірташ вийшов під заставу у 125 мільйонів євро.

У 2017 році Вищий земельний суд Відня вирішив, що екстрадиція Фірташа до США є допустимою. Однак останнє слово у цій справі – за міністром юстиції Австрії, який поки що рішення не ухвалив. Відень не видасть Фірташа Вашингтону, якщо США прагнутимуть цього з політичних мотивів.

На думку Генеральної прокуратури, Вищий земельний суд Відня повинен розглянути питання політичної мотивації вимог США, хоча висунуті обвинувачення і містять суто кримінальний характер. Також, на думку прокуратури, суд повинен бути більш конкретним щодо конкретних фактів у справі. У своєму рішенні Вищий земельний суд виходив із «давніх демократичних і конституційних традицій Сполучених Штатів».

Верховний суд Австрії може взяти до уваги думку прокуратури та повторно звернутися до Вищого земельного суду Відня для перегляду рішення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 11:21 :36