Новини » Політика 28 лютого, 2019, 18:42
Партія Тимошенко використовує «фейкових» донорів, щоб приховати справжніх, – розслідування «Наших грошей»
ZIK
ZIK

Журналісти проекту «Наші гроші» від «BIHUS.info» заявили: «Батьківщина» використовує «фейкових» донорів для легалізації коштів невідомого походження. Згідно з офіційними звітами, лише за два останні квартали 2018-го «дорогі українці» перерахували партії Тимошенко понад 130 мільйонів гривень. Та виявилось, що багато із жертводавців далеко не багатії, а звичайні касири, працівники дитячих садочків, пенсіонери, які навіть не знали про таку свою меценатську діяльність.

Про це йдеться у розслідуванні «Наших грошей» журналіста Максима Опанасенка.

130 мільйонів від «дорогих українців»

У матеріалі наголошують: згідно зі звітами партії «Батьківщина», за останні півроку політсила наростила потужну фінансову підтримку від прихильників. Якщо в першому і другому кварталах 2018-го громадяни та фірми надіслали партії близько 23 мільйонів гривень, то вже в третьому і четвертому – понад 130 мільйонів.

Журналісти зауважують: саме в цей період і розпочалась надактивна рекламна кампанія Юлії Тимошенко як кандидата в президенти. На неї партії потрібні немалі кошти. Водночас розслідувачі зауважують: всі платежі, які донори надіслали «Батківщині», є «підозріло великими» – по 148-149 тисяч гривень від простих жителів міст і селищ. Дехто здійснював перерахунки неодноразово. Та саме такі суми – межа, за якою починаються спеціальні фінансові перевірки.

«Мільйонери» із нетрів

Журналісти зробили «турне по кількох містах» і навідались до найбільших донорів партії. Виявилось, що жертводавці – далеко не заможні підприємці, а «прості люди з народу».

Серед них – касирка з селища Завалля на Кіровоградщині Наталя Зубар. За півроку вона профінансувала «Батьківщину» на майже 1,5 мільйона гривень. Відповідаючи на запитання журналістів, «щедра донорка» спочатку взагалі не розуміла, про що йдеться, а потім заявила, що її банківську картку брала племінниця, яка «десь працює». Цікаво, що стільки ж коштів партії Тимошенко перерахувала також сестра пані Наталі – Валентина Коречна та ще 1,2 млн грн в партійну касу докинув син Владислав, механік і водій за освітою, який «шукає роботу охоронцем за 8,5 тисячі гривень».

Ще одним «донором» Юлії Тимошенко виявилась жителька Кіровоградщини Лідія Скубій. Наприкінці 2017 року жінка збирала кошти на лікування доньки, тоді про це повідомляли і місцеві, і національні ЗМІ. Однак за чотири дні до Нового року, згідно зі звітом, перерахувала «Батьківщині» 149 тисяч гривень. Скубій зізнається: «сходити в банк» її «попросив» представник місцевого осередку «Батьківщини».

«Раніше мені ця людина допомогла, тож мені було потрібно…», – зізналась жінка.

Навіть не знали, як люблять Тимошенко

Ще однією рекордсменкою-донором виявилась сумчанка Наталія Степаненко, яка, за офіційними звітами «Батьківщини», підтримала Тимошенко двома платежами в загальному на 650 тисяч гривень. Натомість її батьки переконують: це нереально, адже у родини просто не могло бути таких грошей.

«Такого не може бути, в неї немає ні копійки, вона на заводі працювала, там нічого не платили. Звідки 650 тисяч? Ви що, смієтеся?» – дивувались батьки «жертводавиці».

Відтак, констатували журналісти, багато опитаних навіть не знали, «що так палко люблять Тимошенко».

«У «Батьківщину» вливають чималі суми кешу, просто використовуючи дані людей, які про це навіть не здогадуються», – заявив автор розслідування Максим Опанасенко.

Мільйони надсилала СБУ?

Своєю чергою сама лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко запевняє: усе це провокація СБУ.

«Іноді за провокації платять великі гроші», – переконувала Тимошенко.

Окрім того, за її словами, люди «допомагають щиро», однак часом не хочуть про це говорити, бо в Україні немає демократії, і вони «бояться за свою свободу та життя».

Та журналісти «Наших грошей» заявляють: все це насправді «банальна легалізація мільйонів невідомого походження» з використанням персональних даних людей, яких «попросили» або ж навіть не запитували дозволу.

«Батьківщина використовує «фейкових» донорів. Для чого це може бути потрібно? Припускаю, щоб не показувати справжніх», – резюмував автор розслідування Максим Опанасенко.

Як повідомлялось раніше, Генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що народного депутата від «Батьківщини» Валерія Дубіля підозрюють в організації «виборчої сітки», фінансування якої відбувалось із позавиборчого фонду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 23:58 :39