«Мовний» законопроект: експерт заявив про появу додаткових засобів тиску на українців

ZIK

Низка норм у проекті закону про забезпечення функціонування української мови як державної є досить розмитими, а це створює підставу для сваволі та корупції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт вважає, що законопроект про функціонування української мови як державної є абсолютно зайвим.

«Контекст – вибори, і тут з’являється законопроект про функціонування державної мови. У нас ситуація з українською мовою в принципі врегульована Конституцією України. Є статті, які чітко встановлюють, що українська мова є державною. Якщо ми уважно прочитаємо цей законопроект, то ми побачимо, що в ньому створюються додаткові різні обмежувальні речі для українських громадян, але нічого немає про кращі умови для функціонування української мови, я маю на увазі заохочення вивчення української мови у добровільний спосіб», – зауважив Олексій Якубін.

Натомість, зазначив він, створюють додаткові засоби тиску на українських громадян, зокрема через мовних інспекторів, видання сертифікату про державну мову. У цьому експерт вбачає підстави для корупції.

«Якщо законопроект буде прийнятий із цими нормами, державний чиновник має звернутися до спеціально створеної структури й отримати сертифікат про державну мову. Притім, цей же чиновник має український сертифікат про середню освіту, про університетську освіту, де він вивчав українську мову… Виходить, що ми встановлюємо додаткові корупційні ризики», – вважає Олексій Якубін.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

Під час засідання Погоджувальної ради 25 лютого голова ВРУ Андрій Парубій повідомив, що Рада у четвер, 28 лютого, розпочне розгляд у другому читанні законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної.

28 лютого під Верховною Радою представники організації «Відсіч» влаштували театралізовану акцію на підтримку ухвалення закону про державну мову.Loading...