Новини » Політика 28 лютого, 2019, 21:08
Мовний законопроект: аналітик назвав українців дискримінованими у власній державі
ZIK
ZIK

Ті люди, які проти прийняття закону про мову, вони не можуть змиритися з незалежністю України. Вони також не хочуть визнавати, що найбільш дискримінованим в Україні є українці, а не нацменшини.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой.

Він наголосив, що всі люди, які ставлять «палки в колеса» законному внормуванню державного статусу української мови, досі не можуть змиритися з незалежністю України.

«І найголовніше, що ці люди не хочуть визнати, що найбільш дискримінованим в Україні є українці, а не нацменшини. І факти цієї дискримінації – це десятки тисяч публічних звернень про цькування українців із боку російськомовних громадян. Як і росіян, так і українців. Це масові факти!» – акцентував Андрій Ніцой.

Він наголосив, що прийняття закону про мову для України є дуже важливим. За його словами, саме цей закон зможе врегулювати всі спірні мовні питання в Україні.

Однак політолог Олексій Якубін вважає, що закон про мову «не на часі», адже зараз в Україні немає ніяких проблем із функціонуванням української мови.

«Українські чиновники і так зобов’язані говорити українською мовою. На мою думку, цей законопроект є абсолютно зайвий у тому форматі, що він пропонується. Йдеться про те, що ми створимо ще одну функцію за державний кошт. Але ми не можемо створити нормальних умов для захисту української мови. Скільки грошей ми виділяємо на підтримку розвитку української мови, української науки, українських перекладів? Нам зараз пропонують більше норм, які забороняються», – заявив політолог Якубін.

Він переконаний, що закон про мову з’явився саме зараз, бо влада хоче прийняти його «під вибори».

«Цей закон приймають спеціально під вибори, щоб влада отримала певні дивіденди», – вважає Олексій Якубін.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

Сьогодні, 28 лютого, Рада розпочала розгляд у другому читанні законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 09:51 :28