Новини » Політика 28 лютого, 2019, 18:58
Княжицький: Ми – єдина країна в регіоні, яка не має закону про захист державної мови
ZIK
ZIK

Ми єдина країна в нашому регіоні, яка не має закону про державну мову. Такий закон є навіть у Росії.

Про це під час засідання ВРУ, яке транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України Микола Княжицький.

Виступаючи з трибуни ВРУ, нардеп Княжицький наголосив, що згідно з дослідженням Центру Разумкова, 85% українців вважають українську мову рідною, але в Україні досі немає закону, який захищає українську мову.

«Такий закон має Польща. Вона не говорить російською і німецькою мовами, хоча була колонією Росії та Німеччини. Його мають країни Балтії, його має Словаччина. І навіть Росія має такий закон», – підкреслив Княжицький.

Він переконаний, що нардепи з Опоблоку не хочуть прийняття закону про мову, бо сподіваються, що на парламентських виборах вони зможуть взяти реванш, знищити здобутки Майдану і зможуть спаплюжити всі ті досягнення, які за останні роки здобула Україна, відродивши укрїнську пісню, українське кіно, почавши будувати якісну українську державу.

Також Микола Княжицький наголосив, що закон про мову нікого не розділяє, а навпаки – об’єднує суспільство.

«Він задовольняє потреби мільйонів українців на Сході, яких насильно русифікували, а зараз хочуть вивчати українську мову. Вони люблять свою мову. Вони просять нас прийняти цей закон. Він жодним чином не ображає права національних меншин. У цьому законі чітко сказано, що протягом 6 місяців уряд подасть закон про захист національних меншин», – заявив Княжицький.

Він додав, що його глибоко обурив виступ представників Опоблоку, які у ВРУ допускали ображення українців, угорців і росіян за мовним принципом.

«Ми живемо у демократичній країні, і ми ніколи не дозволимо таким маріонеткам окупантів ображати будь-яких наших співгромадян, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють», – акцентував обранець.

Микола Княжицький також спростував деякі міфи щодо «мовного» закону:

«Цей закон не регулює приватне спілкування і мову релігійних обрядів. Після його прийняття не будуть створюватися мовні поліцейські та інспектори. Не передбачається жодна кримінальна відповідальність. Використання інших мов також не обмежується. Тому я сподіваюся, що ми зробимо цей крок», – наголосив Княжицький.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

Сьогодні, 28 лютого, Рада розпочала розгляд у другому читанні законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 03:08 :12