Державна мова: Яворівський помітив загрозу перетворення законопроекту в «рахітичний»

ZIK

Дві з половиною тисячі поправок до «мовного» законопроекту – це тривожний сигнал, який свідчить про бажання «затягнути» з його ухваленням.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України IV-VII скликань Володимир Яворівський.

Володимир Яворівський, коментуючи проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної, розгляд якого в другому читанні сьогодні розпочала Верховна Рада України, нагадав, що в попередні скликання парламенту, коли він очолював Комітет із питань культури і духовності, отримав від попередника – Сергія Головатого «мовний» законопроект. У цьому документі, розповів Володимир Яворівський, було розписано кожен сегмент суспільного життя і використання у ньому державної мови. Цей законопроект став базовим для того документу, над яким нині працюють у Раді.

«Після століть, коли українська мова весь час відсувалася на узбіччя, коли вважалася основним об’єктом, з яким потрібно боротися, найбільшою ознакою української національності… Сьогодні треба було так зробити, як зробили інші республіки – швидко, красиво, розумно провести українізацію», – заявив Володимир Яворівський.

Він наголосив, що вдома, у побуті, кожен може говорити тією мовою, якою вважає за потрібне, проте ті, хто працює на державній службі, у владі, повинні володіти державною.

«Є тривожний сигнал, що внесено 2,5 тисячі правок. Це зроблено для того, щоб цей закон розтягнути. Що може вийти із цим законом? Якщо стільки поправок, якась поправками може випадково «проскочити», а після цього, як вийде проголосований закон, виявиться, що він «рахітичний», що там одна стаття суперечить іншій. Так не можна, закон – це система, цілий організм, в якому все повинно кореспондуватися», – наголосив Володимир Яворівський.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

Як повідомляли, Президент України Петро Порошенко заявив, що Закон про українську мову має бути узгоджений з європейськими моделями мовної політики з огляну на майбутнє членство України в ЄС.

У другому читанні Верховна Рада почала розглядати «мовний» законопроект 28 лютого. Голова ВРУ Андрій Парубій прогнозував тривалий розгляд проекту закону з огляду на велику кількість правок, які надійшли до другого читання.

Loading...