За 30 років питну воду українцям доведеться імпортувати. Причина – тотальне забруднення

ZIK

Україна може залишитися без питної води. Експерти переконують, якщо у водяному господарстві нічого не змінювати, то вже за 30 років питну воду нам доведеться імпортувати. Також кажуть, що в найближчі десять років деякі регіони держави стануть непридатними для аграрництва.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Ні для кого не є таємницею, що організм людини складається на 60 відсотків з води. Нині її не бракує ані в кранах, ані в кулерах. Проте, за розрахунками фахівців, уже за 30 років питну воду до осель українців доведеться імпортувати. Хоча в прогнози щодо посухи не всі українці вірять, але якістю води не всі задоволені.

«У бюветі є осад від води зеленого кольору, що ж говорити про воду в крані! І з цим треба якось боротися молодим, бо старі люди вже якось перетерплять», – розповів киянин.

Вода з крана відповідає всім вимогам, апелюють у столичному водоканалі. Адже, перш ніж пустити в оселі, її спеціально готують.

«Якщо подивитися на воду, яка є в Дніпрі, і ту, яка тече з крана, то хто б що не говорив, але вона різної якості. Адже ця вода спеціально фільтрується», – сказала керівник інформаційного управління «Київводоканалу» Вікторія Яковлева.

На якість води впливає багато чинників, кажуть фахівці. Від глобального потепління – до людської недбалості та байдужості. Останні, до речі, шкодять водоймам чи не найбільше. 

«У річки скидається багато стічних вод, часто без очищення. Власне і ті очисні споруди, які очищують, уже давно застаріли. Наприклад, очисні споруди Бортницької станції аерації, на яких очищують всі стічні води Києва, були збудовані у 1965 році. І хоча їх пробують оновлювати, схема залишається та ж, що і 50 років тому», – зазначив доктор географічних наук Віктор Вишневський.

Крім того, переконують науковці, навіть на смак нині вже не та вода, що кількадесят років тому.  Адже з часом змінюється її хімічний склад.

«Збільшується мінералізація води, збільшується кількість токсичних речовин і для господарських культур, і в цілому для населення хімічних компонентів у воді. Тобто змінюється склад води з гідрокарбонатного до сульфатно-хлоридних, і ця тенденція буде загострюватися», – прокоментував директор Інституту водних проблем НААН Михайло Ромащенко.

«Є загроза, яка стосується і поверхневих джерел водопостачання, річок і водосховищ. А також те, що стосується підземних джерел», – додала Яковлева.

Науковці прогнозують, якщо не звернути уваги на проблеми із водою, то за півстоліття Дніпро обміліє вдвічі. Уже тепер площа Дніпровського водосховища щодня зменшується через водяний горіх, якого неможливо позбутися, бо він занесений до Червоної книги.

Нагадаємо, на вул. Бахмацької, 10 у Святошинському районі Києва збудують новий бюветний комплекс.

Вікторія Ковцун, Дмитро Бойчак, Артур Коноваленко, «Перші про головне»

Loading...