Юрій Гримчак вказав на «міфи» у розслідуванні про розкрадання в оборонній сфері

ZIK

Якщо з програми «Bihus.info» прибрати переписку журналістів, на якій базується все розслідування, і факт якої не можна підтвердити юридично, то що залишиться?

На цьому наголосив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

Заступник міністра зауважив, що, передусім, потрібно розібратися з міфами, які прозвучали під час програми щодо розслідування розкрадань в оборонному секторі.

«Один із міфів – це те, що ми перейшли на російські комплектуючі, але насправді це не так. Уся сучасна нова техніка, яка випускається і йде на заміну радянській, повністю розроблена українськими науковцями та використовує лише українські складові або ті, які ми беремо в країнах ЄС та США,

Щодо решти техніки, то ми дійсно маємо кілька сотень БТР радянського виробництва, які мали б йти на списання, але все ще на озброєнні. Відтак, починати виробництво окремих деталей із нуля задля техніки, яка невдовзі має бути списана, немає сенсу. І тому частково це постачалося зокрема і через контрабанду», – пояснив Юрій Гримчак.

Ще один міф журналістського розслідування, на думку урядовця, полягає в тому, що ті люди, які були задіяні в «схемах», мали індульгенцію від переслідування правоохоронними органами.

«Є справи щодо зловживань в оборонному секторі, які веде як Генеральна прокуратура, так і НАБУ. І якщо дійсно були задіяні високопосадовці, то ніхто нікого покривати не буде. Згідно з експертизою, про яку заявив Генпрокурор, збитки держави внаслідок зловживань в оборонно-промисловому комплексі склали 21 мільйон гривень, але це не ті суми, які закидають владі», – підкреслив Юрій Гримчак.

Нагадаємо, 25 лютого команда «Bihus.info» оприлюднила розслідування, у якому йдеться про схеми з розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн «Укроборонпром» та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський позиватимуться до суду на журналістів програми «Наші гроші» за розслідування про розкрадання в оборонному комплексі України.

Президент України призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглось у часі із завершенням слідства.

Син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор подасть до суду на журналістів програми. Він заявив, що готовий надати пояснення правоохоронним органам з усіх питань, про які розповіли журналісти.

Loading...