Новини » Світ

Вчені на 99,9999% впевнені, що глобальне потепління відбувається з вини людей

Забруднення повітря викидами з ТЕС. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ті, хто заперечує вплив людини на клімат Землі, часто заявляють, що глобальні потепління не раз траплялися в минулому і тепер воно може бути викликано цілком природними причинами. Однак, за новою оцінкою, ймовірність цього не перевищує однієї мільйонної.

Опублікована в журналі Nature Climate Change стаття вчених з американського Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, а також з Ліверморської національної лабораторії, присвячена «потрійному» ювілею сучасної кліматології. Сорок років тому була представлена ​​перша публікація, яка глобально пов’язала сучасне глобальне потепління з діяльністю людини; тоді ж американський метеоролог Джул Чарні (Jule Charney) зробив першу тривожну доповідь для влади. Нарешті, з того ж 1979 року розпочався безперервний метеорологічний моніторинг Землі з космосу, пише naked-science.

Автори провели точний статистичний аналіз інформації, зібраної супутниками за цей значний термін. Вони вибрали три великих масиви кліматологічних даних, які підтримуються Університетом Алабами (UAH), Центром супутникових спостережень і досліджень (STAR) і групою Дистанційних сенсорних систем (RSS), після чого проаналізували їх достовірність.

Як і можна було очікувати, з кожним роком спостережень відношення сигналу до шуму в даних зменшується, сьогодні їх надійність піднялася до досить значного рівня. Ще в 2002 році рівень їх довірчого інтервалу перевищив три сигма, а в 2016 – п’ять сигма. Перша межа вважається в статистиці визначенням на високу надійність масиву даних, а другий автори називають вже «золотим стандартом» достовірності. Рівень його довіри сягає 99,9999%.

Варто зауважити, що ще в 2013 році Міжурядова група експертів зі зміни клімату (IPCC) ООН зробила висновок, що людська активність служить основним драйвером глобального потепління з імовірністю у 95%. Тепер же таку можливість варто визнати абсолютно визначеною.

«Альтернативне пояснення через природні фактори стало практично неймовірним», – сказав у зв’язку з цим британський метеоролог Пітер Стотт (Peter Stott).

Нагадаємо, перші жертви глобального потепління: австралійських гризунів офіційно визнали вимерлими.

Loading...