Новини » Політика 27 лютого, 2019, 23:05
Скасуванням незаконного збагачення нардепи хочуть до виборів позакривати справи корупціонерів, – Бутусов
ZIK
ZIK

Хоча низка депутатів запевняє, що стаття Кримінального кодексу про незаконне збагачення порушувала презумпцію невинуватості, журналіст Юрій Бутусов переконаний: рішення про її скасування є суто політичним. Мовляв, таким чином до виборів намагались закрити провадження проти корупціонерів.

Про це йшлося у сюжеті проекту «Перші про головне» в ефірі телеканалу ZIK.

В антикорупційних органах заявили, що рішення про скасування статті Кримінального кодексу щодо незаконного збагачення – удар по інституціях. Натомість низка депутатів, які й просили у суддів розглянути цю норму, запевняють: вона зобов’язує їх доводити, що свої статки заробили чесно та порушує презумпцію невинуватості.

«Стаття про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, очевидно, порушує принцип презумпції невинуватості. Це конституційний принцип, про що тут дискутувати, я не зовсім розумію», – заявляв народний депутат Павло Пинзеник.

Саме Пинзеник представляв інтереси колег-депутатів у суді. Утім підтримують таку ініціативу й ті, хто до суду не звертався.

«Є закон і є Конституція України. Вона передбачає наявність права людини бути невинною доти, поки не буде винесено рішення суду. І звинувачувати ніхто не має права», – переконаний нардеп Борислав Розенблат.

Натомість журналіст Юрій Бутусов наголошує: рішення Конституційного Суду – політичне.

«Це зроблено для того, щоб встигнути до виборів закрити провадження, які є», – вважає Бутусов.

Однак, юристи переконують: закон і справді не мав сили, а отже справи корупціонерів у судах все одно б розвалювалися.

«У суді обвинувачуваний має довести свою правоту, законність отримання активів. Зрозуміло, це порушення Конституції і така справа може не отримати результату», – зазначає адвокатка Ксенія Тарасова.

Свого часу підозри за цією статтею повідомляли екс-виконувачеві обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирославові Проданові, міністрові інфраструктури Володимирові Омелянові, екс-посадовцеві Генпрокуратури Дмитрові Сусові та іншим. Та в жодній із них провини корупціонера наразі не доведено. Тепер же, заявляють в антикорупційних органах, ще щонайменше сто справ, за якими провадять розслідування, доведеться закрити.

«Це означає, що всі провадження, які зараз перебувають на стадії досудового розгляду в НАБУ, підлягають закриттю. Відповідно, також підлягають закриттю кримінальні провадження, які вже перебувають у судах», – каже юрист Маркіян Халабаба.

Водночас Президент на своїй сторінці у Facebook пообіцяв: дасть доручення підготувати та невідкладно внести до ВР новий законопроект про передбачення покарання для чиновників за незаконне збагачення.

Скасована судом стаття Конституційного Суду була однією з найсуворіших для корупціонерів. Вона передбачала від 5 до 10 років тюрми, конфіскацію майна та трирічну заборону обіймати певні посади. Як каратимуть фігурантів таких справ за новим законом, наразі невідомо.

Як повідомлялось, 26 лютого у ЗМІ з’явилася інформація, що Конституційний Суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

Сьогодні ж на сайті Конституційного Суду опублікували відповідне рішення КСУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 19:52 :40