Скасування пункту про незаконне збагачення є загрозою для безвізу, – Гопко

Конституційний Суд України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Скасування Конституційним судом статті Кримінального кодексу України (ККУ) про незаконне збагачення становить ризик для безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом.

Про це заявила голова комітету Верховної ради у закордонних справах Ганна Гопко журналістам у кулуарах парламенту, передає «Європейська правда» з посиланням на УНІАН (однак публікації на сайті УНІАН наразі немає).

«Очевидно, що таке рішення суддів Конституційного суду ставить під ризик, зокрема безвізовий режим, оскільки це була одна з вимог надання Україні візової лібералізації з ЄС», – заявила вона.

«Тут треба чесно сказати, що Конституційний суд за всі роки незалежності України завжди ухвалював дуже дивні політичні рішення не в інтересах держави, коли треба було змінювати і збільшувати повноваження одного з президентів, і кон’юнктуро підігравав політичній ситуації, а не думав на довгострокову перспективу», – додала Гопко.

Нагадаємо, як повідомили виданню «Українська правда» чотири окремі джерела, Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Додамо, Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає притягнення до відповідальності за незаконне збагачення.

Тим часом вже опублікували список депутатів, хто хотів скасувати статтю за незаконне збагачення. =

У БПП готують новий документ, який не суперечитиме Конституції

Loading...