Новини » Політика 27 лютого, 2019, 16:23
Роуз Гетемюллер закликала Будапешт не блокувати засідання Комісії Україна-НАТО
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Угорщина не буде «жертвувати» угорською громадою на Закарпатті в будь-якому геополітичному контексті.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час зустрічі із заступницею генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер в Будапешті, повідомляє прес-служба уряду, передає «Європейська правда».

«Угорщина не буде жертвувати угорською громадою на Закарпатті в будь-якому геополітичному контексті, і очікує, що Україна поважатиме права угорців, які там мешкають», – сказав він.

Гетемюллер заявила, що НАТО солідарне з Угорщиною у питанні того, що Україна повинна імплементувати висновки Венеціанської комісії до закону про освіту, проте закликала Будапешт не блокувати засідання Комісії Україна-НАТО.

Заступниця генсека також подякувала Угорщині «за підтримку України в конфлікті з Росією, зокрема за реверсне постачання газу, гуманітарну допомогу та лікування поранених солдатів».

Як відомо, Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи, Україна має продовжити перехідний період для дітей, які почали навчання у класах із викладанням мовами меншин. Зараз передбачено, що діти, які пішли в такі школи до 1 вересня 2018 року, можуть навчатися за старими правилами до 2020-го. На думку Венеціанської комісії, цей період замалий.

По-друге, зі сфери дії мовної статті потрібно вивести приватні школи, що не отримують бюджетного фінансування.

Додамо, НАТО солідарне з Угорщиною, яка наполягає на тому, що Україна повинна імплементувати рекомендації Венеціанської комісії до закону про освіту. Тим часом

МЗС України вважає неприпустимими маніпулювання Будапешта і подальші вимоги Угорщини щодо зміни українського освітнього закону.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-15 21:00 :56