Новини » Економіка 27 лютого, 2019, 17:09
Промисловість – у заручниках: Віктор Бондар вимагає знизити тарифи на енергоносії
Віктор Бондар
Віктор Бондар

Високими тарифами на енергоносії влада бере промисловість у заручники і перетворює на інструмент отримання для себе політичної вигоди.

Про це заявив голова Партії «Відродження» Віктор Бондар під час зустрічі з працівниками Нікопольського заводу феросплавів, інформує прес-служба партії.

Віктор Бондар зауважив, що це підприємство є взірцем української промисловості – забезпечує роботою 6 тисяч осіб і дає близько 40% податкових надходжень до бюджету Нікополя.

«Цей завод відраховує до держбюджету 1,5 млрд гривень податків щорічно. Однак підприємство платить просто шалені суми державі за енергоносії – близько 600 млн гривень у місяць, або 7 млрд гривень в рік! Ще буквально чотири роки тому суми були в п’ять разів меншими. Про що це говорить? Про безсистемність економічної політики держави, про те, що влада, по суті, бере промисловість у заручники, перетворює на інструмент отримання для себе політичної вигоди. Немає жодних програм відродження і підтримки промисловості, владу це не цікавить», – заявив Віктор Бондар.

Народний депутат, який у 2007-2010 рр. очолював Дніпропетровську ОДА, констатував: відтоді інфраструктура регіону занепала.

«Я бачу, що з регіону, який забезпечує бюджет України валютою, податками, а людей – робочими місцями, просто «викачують» гроші. При цьому руйнується потенціал області. Вже час винести вирок владі, відправити цих державників на незаслужений відпочинок», – заявив Віктор Бондар.

Голова правління, генеральний директор ВАТ «Нікопольський завод феросплавів», керівник Дніпропетровської обласної організації «Відродження» Володимир Куцін зауважив, що головною проблемою для виробника нині є ціни на енергоносії.

«Понад 30% у собівартості нашої продукції становить частка плати за електроенергію. Коли готувався закон про електроенергетику, перша частина якого набула чинності 1 січня, нам обіцяли, що ціни на енергоносії знизяться, оскільки буде ринок, і ми зможемо купувати електроенергію у різних постачальників. На жаль, цього не сталося. Навпаки: в січні електроенергія для нас подорожчала на 5% порівняно з груднем. Звісно, це дуже велике навантаження. У нас немає можливості піднімати ціни на готову продукцію – її складно буде реалізувати. Тому робимо все для зниження собівартості. Також, на жаль, постійне зростання тарифів на комунальні послуги робить дуже проблематичним підвищення заробітної плати. Але ми намагаємося триматися. Звичайно, хотілося б державної підтримки. На жаль, її немає», – заявив Володимир Куцін.

Нагадаємо, співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар заявив, що ВРУ повинна зупинити чергове підвищення ціни на газ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 02:36 :15