live
Новини » Економіка

Популізм – це ракова пухлина, яка руйнує будь-яку добру справу, – Гройсман

ZIK

Економіка в Україні, хоч і невеликими кроками, але все ж має сталу тенденцію до зростання. Як наслідок – пенсії та мінімальна зарплата також збільшуються. Утім, ситуацію неможливо кардинально змінити за 24 години, як це обіцяють деякі політики напередодні виборів.

Про це під час засідання уряду, яке транслював телеканал ZIK, прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«В наслідок агресії ми перестали контролювати п’яту частину економіки, а наш єдиний казначейський рахунок п’ять років назад дорівнював – 108 тисяч гривень – на усю 45-мільйону країну, яку атакують! На рахунках були мізерні фінансові ресурси і величезні борги», – наголошує прем’єр-міністр.

Попри негаразди, в уряду залишаються незмінні завдання. Володимир Гройсман звертає увагу на те, що чи не найважливішим з них є повернення соціальної справедливості, зміцнюючи економіку.

«Сьогодні існує ключове питання, яке треба поставити усім політикам: чи здатні вони поважати людей і говорити їм правду? Адже наразі лунає безліч популістських заяв про те, що змінивши владу, картину в Україні можна кардинально трансформувати лише за 24 години! Втім, цього не здатна зробити жодна країна світу. Водночас, ми, як уряд, не можемо собі дозволити такий популізм, порожні слова без дій», – каже прем’єр-міністр.

Крім того, Володимир Гройсман акцентує увагу на позитиві, зокрема, розповідає про те, що приблизно 526 мільярдів гривень були реінвестовані в промисловий комплекс.

«Ми маємо зробити усе, щоб було вигідно і безпечно вкладати кошти в українську економіку. Від того мають отримати зиск усі громадяни держави. Мусимо працювати над тим, щоб в країні був міцний середній клас, достойна зарплата», – коментує прем’єр-міністр.

Також Володимир Гройсман наголошує: з першого березня розпочнеться системний перерахунок пенсій.

«У нас є можливість з 1 березня вперше розпочати системний перерахунок пенсій. Це реально, бо в жовтні 2017 року ми ухвалили закон про нову пенсійну систему. До того ж ми оминули підвищення пенсійного віку для громадян, почали ліквідовувати систему «зрівнялівки». Перерахунок, який розпочнеться з першого березня, буде системним, розрахований за показниками зростання зарплат минулого року», – зазначає прем’єр-міністр.

Водночас, громадяни, які мають мінімальну пенсію, повинні отримувати від держави більшу підтримку, зауважує Володимир Гройсман.

«Восени минулого року президент запропонував давати доплати від розмитнення євроблях людям з мінімальною пенсією. Завдяки пільговому періоду розмитнення, Пенсійний фонд поповнився коштами і тепер є можливість доплачувати пенсіонерам», – говорить прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман наголошує на тому, що в 2017 році уряд почав рух на збільшення мінімальної зарплати, однак це лише початок шляху.

«Наразі на нас покладено понад 510 мільярдів додаткового боргу, який утворився ще до 2014 року. Коли ми прийшли працювати, мінімальна зарплата була 53 долари, зараз – 150. Ми її підняли втричі, та необхідно над нею ще попрацювати. Так, аби мінімальна зарплата в країні була 300 доларів. Хоч у нас великі витрати, (зокрема, на війну ми витрачаємо 210 мільярдів гривень) гадаю, зможемо дійти до цілі», – переконаний прем’єр-міністр.

Однак чи не найбільшу перепону в розвитку економіки Володимир Гройсман вбачає у популізмі.

«Економіка вже дванадцять місяців зростає, але нам треба пришвидшити темпи. Сьогодні, під час конференції щодо Криму, виступав Курт Волкер. Він перелічив загрози, які стоять перед світом, назвавши серед них і популізм. Я вважаю, що популізм – це ракова пухлина, яка руйнує будь-яку добру справу. Нам потрібно отримати серйозні щеплення, аби безвідповідальна політика нереального не прийшла в нашу домівку», – додає прем’єр-міністр.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за грудень 2018 року в сумі 9095 гривень 46 копійок, за 2018 рік в сумі 7810 гривень 88 копійок.Loading...
Loading...
Loading...