Aнонси

усі анонси

Нема ознак: екс-член Венеційської комісії оцінила перспективу застосування імпічменту

ZIK

Заяви про імпічмент Президента України не мають жодних перспектив, оскільки стаття 111 Конституції України передбачає, що Президент може бути усунений із поста в порядку імпічменту в разі вчинення ним особисто державної зради або іншого злочину.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила член Венеційської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

Марина Ставнійчук, коментуючи скандал, який спричинило журналістське розслідування щодо розкрадань в оборонному секторі, зауважила, що факти, оприлюднені в перших двох серіях журналістського розслідування, пов’язані з впливом на виборчий процес.

«Ми розуміємо, що події, які мали місце, були датовані 2015 роком. Надзвичайно прикро, що кримінальні справи були відкриті…, але сьогодні вже 2019 рік. І якби всі «хвости» були зачищені й були судові вироки – нехай не в усіх кримінальних справах, а бодай в одній…, якби слідство вели, як належить, винних притягнули до відповідальності, то, звичайно, це було б меншою прикрістю для чинного Президента України. А так у виборчому процесі йому нагадали про те, що він говорив, що пообрубує руки тим, хто зазіхає на армію і заробляє на ній», – заявила Марина Ставнійчук.

Вона додала, що таким чином з’явилися підстави для розмов і заяв про імпічмент Президента: «Хоч я як конституціоналіст розумію, що тут жодних перспектив, і ст. 111 розрахована на те, що, власне, сам Президент персонально й особисто має вчинити державну зраду або інші кримінальні злочини. Має бути наявна чи наявні ознаки».

Марина Ставнійчук зауважила, що вплив на рейтинг очільника держави ці події таки матимуть.

Як повідомляли, концерн «Укроборонпром» та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський позиватимуться до суду на журналістів програми «Наші гроші» за розслідування про розкрадання в оборонному комплексі України. Ідеться про розслідування програми «Наші гроші», в якому зазначено, що син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор є учасником схем із розкрадання в оборонному комплексі України.

Нагадаємо, Президент України призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Як повідомив Генпрокурор Юрій Луценко, розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглось у часі із завершенням слідства.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News