Новини » Політика 27 лютого, 2019, 19:37
Насіров побачив можливість для зниження ціни на газ
ZIK
ZIK

Собівартість видобутку й транспортування українського газу складає приблизно 44 копійки за 1 куб. Тому можна говорити про те, що реальна ціна може бути 3-3,5 тисячі гривень, але не 10 тисяч за тисячу кубометрів газу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політик Роман Насіров.

Гість програми підкреслив: ціну на газ в Україні можливо знизити.

«Я можу пояснити як. По-перше, за даними компанії «Укргазвидобування», яка видобуває в Україні 75% газу, собівартість видобутку й транспортування газу складає приблизно 44 копійки за 1 куб. Це дуже незначна частина з 10 гривень.

Так, вони кажуть, що є ще рента, ПДВ, втрати, недоплати та все інше. Але якщо це перерахувати на тисячу кубів, то це зовсім інші кошти. Тому можна говорити про те, що реальна ціна може бути 3-3,5 тисячі гривень, але не 10 тисяч.

Тому це політичне рішення – відштовхуватись від собівартості та податків, які існують на сьогоднішній день, чи визначати європейську ціну», – зазначив Роман Насіров.

Водночас він наголосив, що для того, аби в Україні була європейська ціна газу, у споживачів мають бути європейські доходи, пенсії і можливості.

Також, на думку Насірова, МВФ, який вимагає від України підняття цін на газ, треба «відкласти в сторону», адже найголовніше – це національна економіка.

«Єдине питання, яке МВФ ставить уряду – яким чином ви будете піднімати ціни і як ви будете закривати «дірку». А «дірка» виникає звідки? З того, що видобуток газу в Україні – 21 мільярд кубів газу, а 50 років тому ми видобували 68 мільярдів кубів газу. А зараз ми половину потрібного газу купуємо. Ще й російського. І платимо за це величезні кошти.

Тому останні роки нам треба було важко працювати, збільшувати видобуток газу на 10-20% щороку й споживати власний газ. Тоді б у нас не було таких валютних витрат, які ми маємо просто на закупівлі газу», – переконаний Роман Насіров.

Нагадаємо, в «Нафтогазі» повідомили, що Україна має треті за обсягом запаси газу в Європі.


Реклама

Ціна за опалення з кожним роком все більше зростає, саме тому багато сімей обирають альтернативні системи опалення для свого дому. Ми пропонуємо вам стати дилером енергозберегаючого опалення від Білюкс. Гараетуємо вам, що ви дуже швидко знайдете бажаючих придбати ці обігрівачі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 19:36 :47