Новини » Політика 27 лютого, 2019, 15:58
Наше протистояння з РФ може нагадувати індо-пакистанський конфлікт, – Капітоненко
ZIK
ZIK

За десятиліття протистоянь Індія та Пакистан навчились утримувати ступінь ескалації конфлікту на певному рівні. Дуже ймовірно, що в подальшому сценарій нашого протистояння з Росією може нагадуватиме індо-пакистанську історію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко.

 «Коли в Туреччині збили російський літак, ми ж не говорили, що розпочинається російсько-турецька війна. Хоча, звичайно, між ними немає такого конфлікту, як між Індією і Пакистаном, що триває десятиліттями», – зазначив Капітоненко.

Він зауважив: для цього конфлікту є нормальними періоди ескалації та деескалації, адже обидві сторони уже навчились тримати його на певному рівні. Та водночас Капітоненко підкреслив: українцям потрібно звернути особливу увагу на цю історію.

«Як на мене, дуже ймовірно, що наш сценарій протистояння з Росією нагадуватиме індо-пакистанський конфлікт, що триватиме десятиліття та затягуватиме обидві країни в зону неефективності. Він гальмуватиме їхній розвиток. Однак, з якоїсь точки зору держави пристосуються до нього і житимуть в умовах конфлікту десятиліттями», – вважає експерт.

Окрім того, він зазначив: США тут теж перебувають у «цікавій ситуації». Адже потребують стосунків як з Індією, так і з Паткистаном.

«Це таке лавірування, яке було за часів ірано-іракської війни у 80-х роках. Тоді для у Штатів також була стратегічна дилема», – зауважив Капітоненко.

Тож, за його словами, і зараз позиція США обумовлюється намаганням знайти баланс.

«Я не виключаю, що з часом, Путін відійде від влади, а в Росії зміниться риторика, конфлікт щодо Криму, звичайно, триватиме. Тоді тези, подібні до нинішніх, США можуть озвучувати в контексті протистояння з Росією», – підкреслив Микола Капітоненко.

Як повідомлялось раніше, представник збройних сил Пакистану Асіф Гафур заявив, що військово-повітряні сили країни збили два індійські військові літаки над Кашміром.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 18:25 :46