live
Новини » Політика

Луценко: Розслідування журналістів про розкрадання в «оборонці» збіглось з часом завершення слідства

ZIK

У момент виходу журналістського розслідування про можливі розкрадання в оборонній сфері у цій справі рахунок вже йшов на дні, сьогодні – на години. Фактично, журналістське розслідування з’явилось у той момент, коли слідство було на фінішній прямій.

Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час свого брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

Він підкреслив, що стаття 191 КПК про розкрадання державних коштів в особливо крупних розмірах та імовірна торгівля службовим становищем належить до підслідності НАБУ.

«Відтак, спілкуватись з директорами «Укроборонпрому» щодо формування системи закупівель, визначення ціни на конкурсах та хто міг впливати на ухвалення рішень, є виключною компетенцією НАБУ. Згідно з законом, починаючи з 2016 року, Генпрокуратура такими функціями не наділена», – зазначив Луценко.

З його слів, у частині повноважень ГПУ лежить лише дати оцінку у її частині підслідності. Відтак, каже Генпрокурор, у цьому випадку мова йде про вже встановлених 22 мільйона гривень збитків держбюджету внаслідок несплати податків через використання фіктивних підприємств-контрагентів.

«Якщо говорити простою мовою, то підприємство дійсно поставляло вузли і агрегати. Не у моїй компетенції встановити, чи дійсно за завищеними цінами. Моє питання лише в тому, що коли люди «Оптимумспецдеталь» отримали кошти, чи сплатили вони податки. Стверджую: ні, не сплатили», – заявив Генеральний прокурор.

З його слів, фіктивне підприємство було використане для переведення грошей у готівку, яку, як наслідок, було розділено між цими людьми.

«Тому наше завдання – повернути до бюджету несплачені податки. Сьогодні це – майже мільйон доларів. У найближчі дні ми отримаємо остаточні результати від ДФС і ця сума, напевно, зросте. Вся сума буде пред’явлена у підозрі керівництву компанії. Ми зробимо все, щоб ці кошти повернулись до держбюджету», – запевнив Юрій Луценко.

Крім того він підкреслив, що слідство не встановило, чи вийшли із ладу при експлуатації закуплені деталі. Мовляв, їх якість при закупівлі повинен визначати завод.

«У момент виходу журналістського розслідування у цій справі рахунок вже йшов на дні, сьогодні – на години. Фактично, журналістське розслідування з’явилось у той момент, коли ми були на фінішній прямій. Наше завдання – отримати  остаточну суму збитків. Протягом останніх днів ми бачимо всіх підозрюваних осіб. Ми вручимо їм підозри і діятимемо згідно з чинним законодавством», – підсумував Генпрокурор.

Нагадаємо, радник Президента України Олег Медведєв повідомив про тимчасове відсторонення заступника глави АП Олега Гладковського, який був фігурантом журналістського розслідування про розкрадання в «оборонці».Loading...
Loading...
Loading...