Новини » Політика 27 лютого, 2019, 15:06
Луценко підтвердив, що підприємства оборонного комплексу отримували деталі з РФ
ZIK
ZIK

Внаслідок податкової перевірки усіх контрагентів «Оптимумспецдеталь» та ТОВ «Ренал» було встановлено, що підприємства оборонного комплексу, а також завод «Кузня на Рибальському» отримували продукцію, місцем походження якої, здебільшого, була країна-агресор.

Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час свого брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

Він підкреслив, що після бездумного розпродажу військової техніки до 2014 року є значні ускладнення із ремонтом бойової техніки підприємств «Оборонпрому».

«Велика кількість вузлів та агрегатів виробляється виключно у Російській Федерації і не може бути відтвореною без мільярдних капіталовкладень на будь-яких підприємствах будь-якої частини світу. Мова йде про колишні радянські зразки техніки, вузли та агрегати яких виготовляються в Росії», – розповідає Генпрокурор.

Він зауважив, що протягом останніх років «Укроборонпром» більшість із таких деталей отримує від волонтерів та підприємців, які за допомогою контрабанди доставляють їх з території РФ.

«У часи війни для країни, яка воює, я вважаю це прийнятним. Натомість неприйнятним і навіть аморальним вважаю грубу наживу на такому «бізнесі». Всі ми розуміємо, що армія потребує техніки, але ніхто в нашому суспільстві не розуміє, чому окремі ділки вважають за можливе на цьому заробляти мільйони державних коштів», – наголосив Юрій Луценко.

Він підкреслив, що Генеральна прокуратура ще з 2016 року проводить слідство щодо багатьох підприємств-постачальників та підприємств оборонного комплексу.

«До минулого року, поки ми мали право слідства, робили це самостійно, а зараз робитимемо це разом із ДБР. Можу повідомити вас, що на початку 2017 року в ході санкціонованих судом обшуків у причетних до функціонування ТОВ «Оптимумспецдеталь» були вилучені докази, що вказують на можливість розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах», – розповідає очільник ГПУ.

За його словами, частину вилучених документів було передано до НАБУ.

«Антикорупційне бюро ще раніше за нас – з початку 2016 року – розслідувало діяльність цієї структури. За дорученням ГПУ ДФС провела податкову перевірку усіх контрагентів «Оптимумспецдеталь» та ТОВ «Ренал» і встановила, що підприємства оборонного комплексу, а також завод «Кузня на Рибальському» отримували продукцію, місцем походження якої, здебільшого, була країна-агресор», – заявив правоохоронець.

Окремо він підкреслив, що в ході перевірок було встановлено, що це були саме вироби, а не «повітря».

«Так би мовити, залізо було поставлено на підприємства оборонного комплексу. Ба більше, зустрічними перевірками було встановлено, що це залізо було успішно використане під час ремонту військової техніки і успішно поводиться в зоні бойових дій», – запевнив Луценко.

Нагадаємо, радник Президента України Олег Медведєв повідомив про тимчасове відсторонення від роботи заступника глави АП Олега Гладковського, який був фігурантом журналістського розслідування про розкрадання в «оборонці».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 02:38 :38