Новини » Події 26 лютого, 2019, 20:03
На журналіста ZIKу, який прийшов із пораненим бійцем до ЦВЛК Міноборони, напала невідома особа: відео
Центральна військово-лікарська комісія Міноборони України. Джерело: YuoTube
Центральна військово-лікарська комісія Міноборони України. Джерело: YuoTube

Журналіста передачі «Стежками війни» Данила Яковлєва, який збирав матеріал для своєї передачі, побили та не впустили у приміщення Центральної військово-лікарської комісії Міноборони, що на вул. Госпітальній, 16 у Києві. Інцидент стався сьогодні, 26 лютого, коли журналіст прийшов до приміщення державного органу разом із бійцем, пораненим унаслідок бойових дій на Донбасі.

Про це Д.Яковлєв повідомив IA ZIK.

«Разом із пораненим бійцем, якому на війні відірвало п’яту, ми приїхали у Центральну військово-лікарську комісію, щоб він нам показав, як йому тяжко на милицях сюди добиратися, показав цю будівлю. Ми хотіли без камер зайти всередину, щоб він мені особисто показав, у яких кабінетах і що з нього вимагали, щоб ми потім знали, де знімати з камерою, і не переплутали кабінети.

Ми приїхали сюди десь о 13.30, двері перед нами зачинили, ми навіть не змогли всередину потрапити. Нам ніхто не відчиняв двері, ми почали стукати у вікно на першому поверсі. Нам сказали: чекайте півгодини, ми пообідаємо і тоді ви зможете зайти. Ми чекали півгодини, нам все одно потім ніхто не відкривав. Коли виходили курсанти, ми встигли схопити двері, і я почав заходити всередину. На мене напала якась жінка, почала відштовхувати назад на вулицю, потім невідомий чоловік почав перешкоджати мені та пораненому Петрові зайти у приміщення», – розповів Д.Яковлєв.

Журналіст повідомив, що його та пораненого бійця не впустили у будівлю навіть без камер. Також не змогли потрапити туди й інші відвідувачі.

«Цей чоловік, який нас не впускав, зателефонував якомусь юристу з Міноборони, якому я усе пояснив. Потім підійшов інший невідомий чоловік у чорному одязі і почав нападати на мене, насильно відштовхувати від дверей, хапати мікрофон. Людина, яка нас не впускала, почала бити мене по руці та нозі, щоб я відпустив двері. Усе зняте на відео. Так ми не змогли потрапити усередину. Прийшов поранений боєць на милицях – півгодини ми з ним чекали на холоді, притому, що там навіть немає ніякої лавки, щоб присісти», – додав Д.Яковлєв.

При цьому чоловік, який не впускав журналіста та бійця у приміщення Центральної військово-лікарської комісії МОУ, не назвався. Після нападу журналіст викликав на місце події поліцію, приїзду якої наразі очікують.

«Це перешкоджання журналістській діяльності і застосування фізичної сили», – підкреслив Д.Яковлєв.

За версією бійця Петра Олексюка, який йшов разом із журналістом, вони прибули до Центральної військово-лікарської комісії, щоб зняти інтерв’ю. Там мало йтися про те, як у ветерана вимагали хабар за отримання інвалідності – 1500 доларів.

«Коли знімальна група прибула на місце зйомки, перед нами почали закривати двері у приміщення, не дозволяти зайти. Хоч перебувати у коридорах журналістам дозволено без попередніх погоджень. Потім на Данила Яковлева було вчинено напад невідомою особою», – говорить Петро Олексюк.

Військовий зазначив, що під час служби в зоні ООС він наступив на протипіхотну міну і отримав поранення - дефект п’яткової кістки, гвинтовий перелом великогомілкової кістки в нижній третині, також має інші множинні переломи та  вогнепальні поранення правої стопи.

Ще раніше боєць пройшов відповідну комісію. Однак під час оформлення інвалідності військовому почали говорити про проблеми з документами. Вирішити їх нібито можна було безпосередньо у ЦВЛК. 

Військовий у схемі із вимагання хабара називає начальника ЦВЛК полковника Шевчука та Валерія Наумова. Петро Олексюк звернувся до поліції і повідомив про протиправні дії комісії, триває слідство.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 21:14 :48