Новини » Економіка 26 лютого, 2019, 5:40
В уряді назвали головну мету України у наступні п’ять років
Геннадій Зубко. Фото: Микола Тис/ZIK
Геннадій Зубко. Фото: Микола Тис/ZIK

Головна ціль держави на наступні п’ять років – це рівний розвиток регіонів, вирівнювання можливості регіонів за якістю життя, конкурентоспроможністю.

На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на Раді регіонального розвитку, що відбулась у Львові, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Наше ж завдання – вирівняти можливості регіонів як за якістю життя, так і конкурентоспроможністю регіонів, що дозволить залучати інвестиції, розвивати власну податкову базу і надходження», – підкреслив він.

Як зазначив Зубко, що сьогодні в Україні міста-мільйонники, на відміну від районних центрів і сіл, мають великі можливості – податки, якісна освіта, медицина, адміністративні послуги тощо.

За його словами, йдеться про два ключові напрямки щодо розвитку регіонів.

«Це розвиток людського потенціалу, який базується на якості життя, якості послуг і довкілля. І другий – індекс конкурентоспроможності регіонів, а це якість інфраструктури, підготовки кадрів і інвестиційного клімату. Для досягнення цих цілей ми напрацювали необхідну законодавчу базу, стандарти і фінансові інструменти, які вже почали впроваджуватись в регіонах завдяки реформі децентралізації», – сказав Зубко.

Він уточнив, що за 4 роки децентралізації зросли власні доходи місцевих бюджетів – до 291 млрд грн, збільшились надходження на утримання доріг місцевого значення – 14,7 млрд грн, допомога регіонам на впровадження інфраструктурних проектів з Державного фонду регіонального розвитку – 7,7 млрд грн, субвенція об’єднаним територіальним громадам – 2,1 млрд грн, за ініціативою Президента України в регіони спрямувались кошти на розвиток сільської медицини – 5,5 млрд грн.

«Дуже важливо говорити про те, як державна фінансова підтримка і кошти місцевих бюджетів конвертуються в якість життя. Ми розробили мережу Центрів надання адміністративних послуг, які мають забезпечувати 30-хвилинну доступність. На сьогодні таких Центрів вже 779, з яких 125 в ОТГ. Також за підтримки програми «U-LEAD з Європою» до кінця 2019 року в регіонах розпочнеться реалізація ще 300 ЦНАПів. Друга важлива складова, яка впливає на якість життя, – це освітня послуга. В Україні вже створено 300 НОПів, які забезпечують 4 важливі стандарти: інклюзивність і безбар’єрність, енергоефективність, мотивуючий дизайн і сучасне обладнання. До кінця 2019 року заплановано створення ще 600 НОПів», – поінформував Зубко.

За словами урядовця, на наступні 5 років стоїть дуже важливе завдання – Україна має стати регіональним лідером серед східноєвропейських країн і країн пострадянського простору.

«Сьогодні у нас є прикордонні гірські території, малозаселені території, тимчасово окуповані території, і тому наша найперша ціль – вирівняти диспропорції між розвитком регіонів і усунути поняття периферій. Тому в першу чергу ми рухаємось в напрямку якісної інфраструктури і послуг, створення нових робочих місць, росту ВВП. Також це можливо за рахунок інструментів, які вже працюють – це секторальна підтримка України з боку Європейського Союзу за п’ятьма програмами: розвиток сільських територій, людського потенціалу, туризму, загальноукраїнська солідарність, інновації та інвестиції. А також інструментів, які ми маємо напрацювати і прийняти. Це прийняття закону про податок на виведений капітал, бо, залишаючи кошти на підприємствах, ми зможемо знайти той ресурс, який необхідний для розвитку, також це питання роботи з європейськими фондами», – підкреслив Зубко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 05:39 :00