live
Новини » Львів

Штрафи зросли: У Львові розпочали боротьбу з незаконним продажем первоцвітів

Фото: ZIK

У період з 25 лютого до 15 березня у Львові діятиме кампанія по боротьбі із незаконним продажем первоцвітів.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

З метою посилення контролю за недопущенням виникнення торгівлі первоцвітами на території Львова, департамент містобудування Львівської міської ради у період з 25 лютого до 1 березня організовує проведення рейдів з виявлення та ліквідації незаконної стихійної торгівлі Червонокнижними рослинами.

У рейдах беруть участь представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, ЛКП «Муніципальна варта», ГУ Національної поліції у Львівській області та районних адміністрації Львова.

За придбання та реалізацію рослин, занесених до Червоної книги України, передбачена адміністративна відповідальність. Покарання передбачене у вигляді штрафу на суму від ста (1700 грн) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією рослин. Тобто не лише продавець вважається винним, але також і той, хто купує первоцвіти чи перевозить їх, оскільки є співучасником злочину.

Також за знищення ранньоквітучих видів рослин накладається штраф про адміністративне порушення від двадцяти (340 грн) до тридцяти (510 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Екозахисники говорять, що масовий збір на продаж рідкісних рослин призводить до послаблення та повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, доволі часто первоцвіти знищують з кореневою частиною. А це призводить до фізичного знищення цілої популяції.

Начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич відзначив, що наразі вони не зафіксували жодного такого порушника.

«У більшості випадків всі ті, хто зривають первоцвіти, везуть їх на збут у великі міста, тобто у Львівській області – у Львів. У 2018 значно збільшилася адміністративна відповідальність. Мета наших рейдів – це запобігти незаконному збуту Червонокнижних квітів. Державна екологічна інспекція також проводить відповідні рейди по Львівській області. Наразі ми не зафіксували ще жодного випадку таких порушень», – сказав Микола Маланич.

Сьогодні, 26 лютого, одна мобільна група розпочала ходити по місцях масового скупчення людей, тобто ринках, щоб фіксувати порушників. Вже від завтра працюватиме шість таких мобільних груп. Також із такими групами будуть пересуватися поліцейські, які займатимуться встановленням осіб порушників та дотриманням правопорядку.

Чиновники відзначають, що завдяки подібним акціям, які проводять кожного року, то спостерігається зменшення продажу Червонокнижних квітів. Також посадовці наголошують, що не залежно від того, де була зірвана квітка чи у лісі, чи на власному городі – це у будь-якому разі правопорушення відповідно до законів України.

Зоозахисники та чиновники закликають львів’ян повідомляти про відповідних порушників у правоохоронні органи.

Loading...