Новини » Політика

Рефат Чубаров: Викрадення кримських татар фінансувалось завдяки українській контрабанді

ZIK

Із самого початку бандити із «загонів самооборони», які займались викраденнями кримських татар, не були залучені до «бюджету» Криму, тому фінансувались саме з грошей, отриманих від української контрабанди.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

Він підкреслив, що нещодавно вже висловлювався щодо того, що не бачить сьогодні у сесійній залі Верховної Ради жодної фракції, яка б поставила серед пріоритетів питання про відміну закону про вільну економічну зону «Крим» (ВЕЗ «Крим»).

«Це говорить про те, що у кожній фракції є люди, які зацікавлені у цьому законі і заробляють на цьому гроші. Буває так, що ти не можеш подолати якусь перепону з різних причин, але ти можеш трохи щось змінити. Коли ми це зрозуміли, тоді і пішли на громадянську блокаду Криму», – розповідає політик.

На його думку, блокада півострова за своєю сутністю абсолютно відрізняється від блокування непідконтрольних територій Донбасу.

«Фактично, ми тоді змусили припинити постачання електроенергії. Це дуже важко давалось. Хочу зазначити, що справа була не лише і не стільки в українській владі. На Президента Порошенка дуже тиснули наші партнери, зокрема, ті, хто входить у Нормандську четвірку», – наголосив Рефат Чубаров.

З його слів, міжнародні партнери запевняли, що не можна припиняти електропостачання на окупований півострів та наводили аргументи щодо прав людини.

«Крим вже перетворювався у величезний насос – українські фури в'їжджали на територію, перевантажувались у пусті фури, що в'їжджали в Крим з Росії. Потім ці якісні та дешеві продукти через Керч перекидались на Росію і там продавались за іншими цінами. Був величезний потік живих грошей, які залишалися як в Києві, так і в Сімферополі», – підкреслив народний депутат.

Він також розповів, що бандити із «загонів самооборони», які займались викраденнями кримських татар, не були залучені до «бюджету» Криму, тому фінансувались саме з грошей, отриманих від української контрабанди.

«Її дуже важко було спинити, але ми це зробили за один раз. Це було 20 вересня 2015 року. Ми це змогли зробити, але, на жаль, те, що дію закону про ВЕЗ «Крим» не відмінено, дозволяє частині українських підприємців використовувати півострів для заробляння грошей», – підсумував голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, колишній в. о. заступника голови Адміністрації Президента Андрій Сенченко заявив, що саме він у 2014 році ухвалив та виконав рішення про припинення водопостачання до окупованого Криму.

Loading...