Новини » Світ Читать эту новость на русском

Посол Великобританії у Москві підтвердив, що Скрипалі живі

Юлія та Сергій Скрипаль. Фото з соцмереж

Посол Великої Британії в Росії Лорі Брістоу в інтерв’ю російському «Интерфаксу» заявив, що Сергій і Юлія Скрипалі, якій майже рік тому постраждали від отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новачок», живі.

Про це передає «Радіо Свобода».

Дипломат також підтвердив, що запит російського посольства з проханням зустрітися зі Скрипалями їм передали. Британський посол таким чином прокоментував заяву посольства Росії в Лондоні, що воно «не може констатувати», живі Скрипалі чи ні.

Лорі Бістоу зазначив, що британська сторона надасть Сергієві і Юлії Скрипалям, якщо у них буде бажання, можливість зустрітися з представниками російської дипмісії.

Якщо ж такого бажання не буде, то, за словами дипломата, влада Великої Британії не має права нав’язувати їм зустріч з російськими чиновниками.

Брістоу підтвердив, що Скрипалі перебувають у безпечному місці. «Їх намагалися вбити, використовуючи нервово-паралітичну речовина. Наш обов’язок – захистити їх», – заявив посол.

Він також повторив, що Велика Британія не зацікавлена в спільному розслідуванні з російською стороною.

«Ми впевнені, що знаємо, хто ці люди. Ми також впевнені, що російський уряд знає, хто ці люди. Якщо російський уряд хоче надати нам інформацію про свою залученість або залученості своїх співробітників, ми будемо це вітати, але ми не збираємося проводити спільне розслідування», – сказав британський посол.Loading...