Новини » Політика 26 лютого, 2019, 12:19 блоги
Погоджувальна рада ВР: у дно постукали знизу
Тарас Чорновіл
журналіст, політичний діяч

Слухав вчора Погоджувальну раду. Чесно кажучи, вона вже давно нижче плінтуса, але зараз раптом хтось постукав у дно знизу.

Тепер, виявляється, для ствердження якогось факту (який є кримінальним діянням) достатньо просто сказати: «Весь народ України знає, всі українці знають, у кожному селі кажуть, хто кого й за скільки купує...». У цьому вправлялися Тимошенко й Березюк. Щоправда, обоє зуміли й між собою перегризтися. А я якось пригадав, що завідомо неправдиве повідомлення про злочин уже саме є злочином.

Найперше, це стосується тих куп заяв, які Тимошенко занесла до Авакова зі звинуваченнями проти штабу Порошенка та персонально проти Березенка. Якби там були хоч якісь факти, а не лише голослівні заяви, уже б на «Плюсах», «НьюсВані» та купі інших дружніх каналів ці докази показували на весь екран. А нема... Але завідомо неправдиве повідомлення про злочин є. То коли буде відкрито кримінальне провадження саме по цій статті?

Ну і ще стосовно самих публічних заяв політиків. Вони, в тому числі й на цій Погоджувальній раді, не лише багато жовчі розливали, але й створювали паралельну реальність. Це я так ввічливо про відверті наклепи. Там уже не «оціночні судження», за які до суду не подаси, хіба руку за таке не подають. Там уже конкретні вигадані факти й числа.

От Березюк заявляє, що в кожному селі йому кажуть: «Одна партія пропонує 600 гривень, інша 800, то люди вже питаються: в кого брати». Зрозуміло, що це звичне словоблуддя від психіатра Березюка, який надто багато перейняв від своїх пацієнтів. Але тут названі конкретні події, які є кримінальним злочином. Березюк, якщо б до нього дійсно підходили з такими питаннями, мусив повідомити поліцію про реальний злочин з переліком населених пунктів, у яких йому надали таку інформацію, та вказати на людей, які стали свідками (жертвами) злочинних дій якихось там скупщиків голосів. Я ж не виключаю, може, в певних населених пунктах дійсно таке було. Але Березюк правоохоронців не повідомив, а отже, став сам злочинцем (недонесення про злочин). Чому його досі не притягають до відповідальності. А якщо збрехав, то нехай би під загрозою прямої кримінальної відповідальності мусив публічно заявити, що це лише плід його хворої уяви.

У Тимошенко сьогодні взагалі був психічний зрив. Ззовні трималася, на вереск не переходила, але видавали руки, якими термосила стіл і все на ньому. Вона теж серед купи пустопорожніх інсинуацій допустилася кількох чітких тез, за які зобов’язані зачепитися правоохоронці. Вона, відверто захлинаючись від приступів ненависті, почала розказувати якісь плоди хворої уяви. Наприклад, заявила, що субвенції регіонам ідуть на покриття «корупційної піраміди Березенка», а далі договорилася, що пенсіонерів, яким надаються виплати, змушують фотографуватися з купюрами по 500 гривень, щоб їх зробити залежними. Ну всім нам зрозуміло, що це плід хворої психіки. Але для правоохоронців таких понять не існує. Вони почули публічну заяву, в якій озвучений факт злочину, мусять допитати заявницю, повідомити про відповідальність за завідомо неправдиві свідчення. А коли виявиться, що факти відсутні, то в Раду має надійти подання про зняття недоторканності. Але наша доблесна поліція так діяти не хоче, адже зручніше міністру просто повторити купу заяв Тимошенко й зовсім не дбати про хоч якісь докази.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 06:47 :00