Новини » Світ 26 лютого, 2019, 9:49
На Кубі змінили конституцію: буде приватна власність і водночас комунізм
Столиця Куби - Гавана. Фото: GettyImages/Global Images Ukraine
Столиця Куби - Гавана. Фото: GettyImages/Global Images Ukraine

Майже 87% кубинців на референдумі схвалили нову конституцію країни. Компартія залишається єдиною законною політичною силою, проте вводиться поняття приватної власності.

Про це повідомляє DW

На Кубі, 24 лютого, відбувся конституційний референдум. За попередніми результатами, майже 87% кубинців проголосували за нову конституцію, а 9% висловилися проти. Явка на референдумі склала 84,4%.

У новій конституції Куби буде прописана соціалістична орієнтація країни одночасно з відкриттям місцевої економіки.

Крім того, в основному законі країни буде вказано, що президент Куби зможе залишатися на цій посаді не більше десяти років. Вперше з 1976 року на острові вводиться посада прем’єр-міністра.

При цьому роль Комуністичної партії в новій редакції конституції не змінюється – партія залишається єдиною законною політичною силою в країні. У тексті також збережене прагнення до побудови комуністичного суспільства.

Новим є поняття приватної власності, яке закріплюється в конституції країни. Крім того, іноземні інвестиції визнані важливим фактором економічного зростання.

22 липня минулого року Національна асамблея Куби одноголосно схвалила проект нової конституції країни. Після цього її винесли на громадське обговорення.

Чинна редакція конституції була ухвалена на референдумі в лютому 1976 року. Тоді за неї проголосували 97,8 відсотка виборців.

Нагадаємо, президент Куби Мігель Діас-Канель заявив, що референдум проходить на тлі «імперіалістичної загрози» в регіоні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 01:41 :54