Новини » Політика 26 лютого, 2019, 23:07
Експерти прогнозують, що інфляції через осучаснення пенсій – не буде
ZIK
ZIK

Індексація відтепер буде автоматичною, тобто пенсії зростатимуть повсякчас – це обіцяє Президент. Та експерти кажуть: такий хід перед виборами не зовсім чесний. Банкіри своєю чергою запевняють, що інфляція через ці виплати не зросте.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Зараз підкуповують виборців за гроші, через державний бюджет. До слова, в 2004 році Віктор Янукович так само задобрював пенсіонерів», розповідає експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський.

Та заявити, що Президент скуповує голоси – теж не можна. Автоматичну індексацію пенсій прописали в законі ще два роки тому, і це частина пенсійної реформи. І навіть дата – перше березня – теж невипадкова, розповідають економісти.

«2019 рік це час виборів, популізму, але все ж пенсії мають зростати щороку», — запевняє експерт з економічних питань Василь Фурман.

Підвищення пенсій на сімнадцять відсотків є плановим. Тому панікувати, що в бюджеті буде дірка через підвищення пенсій не треба, до слова, інфляції теж не буде.

«Прогноз робили і в Нацбанку, і в міністерстві. Тому в підвищені пенсій немає нічого непередбачувано», — наголошує інвестиційний банкір Сергій Фурса.

А от дві тисячі чотириста гривень компенсації стали несподіванкою. Гроші на це частково отримали з розмитнених євроблях. За це президента критикують, а ще нагадують: коли би індексацію робили вчасно, виплат до виборів робити не довелося би.

«Порошенко каже, що це компенсація за 2015-2016 роки, коли була замороженна індексація. Втім, хто забороняв вчасно осучаснювати пенсії?»  звертає увагу експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський.

Тоді начебто на це не було грошей. Чи вдалося ж президентові за місяць до виборів поліпшити свій рейтинґ найближчим часом покажуть соціологічні дослідження. А поки перекупити виборців намагаються його конкуренти. Юлія Тимошенко вже пообіцяла – щойно стане президенткою, поверне виплату заощаджень, які згоріли в «Ощадбанкові» за часів СРСР.

Нагадаємо, раніше експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський звернув увагу на те, що пенсіонерам недоплатили аж 20 тисяч, утім незабаром відаватимуть їм лише десяту частину суми.

Наталя Остапчук, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:44 :25