Новини » Політика 26 лютого, 2019, 12:20
Чубаров: Від 400 до 500 тисяч росіян вже переселилися до Криму
ZIK
ZIK

Росія робить все для того, щоб заохотити власних громадян переїжджати з материка до Криму. За останніми даними, від 400 до 500 тисяч людей вже поселилися в Криму. І йдеться не про пересічних росіян, а про членів родин працівників каральних органів.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«26 лютого 2014 року я й не міг подумати, що може відбутися окупація Криму з боку РФ. Але ми маємо справу з Росією, тим більше путінською, тому я думаю, що такі категорії як «вірю чи не вірю» є не дуже доречні. Бо треба виходити з того, що може статися найгірше», – сказав Чубаров.

Він розповів, що Росія дуже просто підходить до проблеми етнічних груп, якщо вони не співпрацюють, стають ворогами. Особливо це стосується Криму, де РФ намагається створити базу для протистояння НАТО.

«Росія перетворює Крим у військовий форпост, бо хоче використати його, як своєрідний механізм втручання чи тиску на південному фланзі НАТО. І там не потрібні люди, які не будуть лояльні до цієї влади. Тому сьогодні посилюються репресії та гоніння для того, щоб вкорінити в голови людей страх», – прокоментував він.

Він наголосив, що Росія керується тим, що страх має змусити людей самостійно покидати  свої землі. І навіть багато хто вже так зробив.

«Ніхто зараз не назве точну цифру осіб, які покинули Крим, але експерти говорять про 35-50 тисяч людей різних національностей. Хоча там є й значна частина кримських татар, які мають дуже різну мотивацію», – прокоментував Чубаров.

 Також, за його словами, Росія знаходить механізми, аби привабити власних громадян переїжджати з материка до Криму на українську землю.

«За останніми даними, яким я довіряю, від 400 до 500 тисяч людей переїхали до Криму. Йдеться про членів родин всіх працівників каральних органів і не лише. Але є й ті, які шукають  інший спосіб життя і заробіток, тому їдуть до Криму. Тим більше, у РФ зараз є різні програми для окремих районів півночі Росії, де їх просто стимулюють», – заявив він.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати під час ранкового засідання Верховної Ради висловили підтримку кримським татарам, які п’ять років тому вийшли на мітинг в Криму на знак протесту проти російської окупації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 20:18 :21