Новини » Політика 26 лютого, 2019, 5:25
Анатолій Матіос: ДБР поки що «повзає»
ZIK
ZIK

Поки ДБР зміцніє – мине час. Наразі через мізерний штат у більшості розслідувань ДБР слідчі дії проводять військові прокурори.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко« на телеканалі ZIK розповів Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

Ведуча поцікавилася, якою він бачить подальшу долю військової прокуратури і чи є сенс зберігати її у нинішньому вигляді. У відповідь він зауважив, що кожен орган досудового розслідування: Нацполіція, СБУ, ДБР чи НАБУ є підрозділом, який прописаний, але не має повноважень, якщо його клопотання не погоджені процесуальним керівником і не підтримані прокурором у суді.

«Тому про долю військової прокуратури, яка записана у законі, мені нічого думати», – відзначив пан Матіос.

За його словами, поки окріпне ДБР, держава повинна зберігати ті інструменти, завдяки яким вона виконує свою функцію, тобто незалежне і об’єктивне розслідування і невідворотність покарання.

«Поки ДБР окріпне і почне ходити, а воно поки що повзає, мине час. Я не кепкую з колективу ДБР, там працюють нормальні люди, вони вчаться адже це новий орган. За КПК прокурор має право провести любу слідчу дію. У 90% випадків розслідувань ДБР слідчі дії, внаслідок мізерного штату, великої територіальної відстані між підрозділами, виконують військові прокурори гарнізонів, які є в кожній області. Я не переймаюся цим», – констатував Анатолій Матіос.

Нагадаємо, що із 24 листопада Державне бюро розслідувань (ДБР) почало свою роботу по всій Україні. Відповідне рішення ухвалив Кабмін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 18:19 :56