Новини » Суспільство 25 лютого, 2019, 20:45
Українська діаспора в Іспанії звинувачує посла у зневазі до гімну України

Представники української діаспори заявили, що посол України в Іспанії Анатолій Щерба не встав під час виконання гімну України та пісні «Пливе кача».

Окрім того, вони скаржаться на жахливу організацію концерту на честь п’ятої річниці Революції Гідності, пишуть у Facebook на сторінці української діаспори в Іспанії.

«Анатолій Щерба – наш офіційний представник україни в іспанії – не спромігся встати під час вшанування героїв небесної сотні звучанням пісні, котра стала гімном усіх загиблих на майдані та в зоні ато. мало того, посол також не підвівся, коли в мадридській залі зазвучав державний гімн України, до вшанування якого запрошували зі сцени стоячі з рукою на серці ведучі концерту».

Попри це, співорганізаторка заходу Ліліана Заяць, яка написала цей пост, подякувала раднику Посольства Ігору Семенюку за допомогу в організації дійства. Вона зазначає, що проблеми почалися тоді, коли за справу взявся посол.

Посольство, яке домовилося із місцевим культурним центром, за словами пані Заяць, не зарезервувало місце для українців. Сюди потрапили лише дипломати та люди з будинку престарілих при культурному центрі.

«Посольство, яке до того часу активно розповсюджувало інформацію про концерт серед української громади, не зарезервувало місця для українців і жодним чином не попередило організаторів про умови потраплення до зали. Місце на концерт було гарантоване лише українським дипломатам. Натомість, зал був свідомо відданий для заповнення людьми з центру пристарілих при цьому культурному центрі. Не маю нічого проти такої категорії публіки бо переконана, що ми повинні пропагувати українську культуру серед іспанців,– що я неодноразово робила впродовж багатьох років, будучи заступником голови ‘Асоціації Української громади Мадриду. Але погодьтеся, що цей біль ніхто так не може і не хоче розділити окрім нас – українців», – пише співорганізаторка.

На вечір-реквієм не змогли потрапити ні голови українських асоціацій Мадриду, ні запрошений воїн АТО, ані матері, сини котрих захищали нас на барикадах Майдану та в окопах війни. Перед зачиненими дверима залишилися чимало співвітчизників, які прийшли вшанувати подвиг Героїв України. Лише кілька українців – мабуть випередивши іспанських пенсіонерів – встигли зайняти собі місця.

Окрім того, постійно під час концерту ставалися технічні проблеми з мікрофоном, освітленням тощо.

До того ж, як зазначають у дописі, посол не встав під час виконання гімну України та пісні «Пливе кача».

«Його сидіння не дозволило піднятися решті співробітників Посольства. Окремі українці все ж стояли весь час звучання «Пливе кача» та «Ще не вмерла України», значення котрих,- через показову комфортність Посла у сидячій позі, – так і не дізналися присутні іспанці», – додає вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 18:25 :14