Дмитро Орєшкін: Донбас потрібен Путіну, а не Росії

ZIK

Поки живий Путін, він не поверне ані Донбас, ані Крим. Адже зміна поглядів може стати для нього політичною катастрофою. Тому він дуже активно показує, що є збирачем «земель рускіх».

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив російський політолог Дмитро Орєшкін.

«На мою думку, український Донбас Росії не потрібен, але таку точку зору не поділяє Путін. Бо ця територія дає йому ілюзію того, що він збирач «земель рускіх», – сказав Орєшкін.

Що ж до повернення окупованих територій Україні, на його думку, за життя Путіна це буде нереально зробити.  

«Я не казкар, а політичний аналітик і вважаю, що у найближчій перспективі неможливо повернути Донбас. Поки живий Путін, він не віддасть цю територію, тому що для нього це буде політичною катастрофою. А після того, як Путін піде, на його місце, швидше за все, прийде той, хто думає приблизно так само, як і він», – зазначив він.

Орєшкін зазначив, що в історії було чимало прикладів, коли території анексовували і повертали їх дуже важко.

«Враховуючи історичний досвід, можна говорити про те, що території набагато легше відходять, ніж повертаються. І дуже яскравим прикладом була Східна Німеччина, яка з роками перейшла до Західної. Але це сталося лише тоді, коли більшість східних німців одноголосно захотіли повернутися у багату Західну Німеччину», – наголосив Орєшкін.

Що ж до Криму, то він вважає, що як і з Донбасом, його повернення – не дуже перспективна історія.

«Зрозуміло, що Путін буде «тримати в зубах» Крим доти, доки тримає РФ. Тому розмови про повернення півострова можуть бути тільки тоді, коли вертикаль знову впреться в природні обмеження економічного росту. Але й тут я невпевнений, що легко вдасться повернути територію, бо за цей час там сформувалися інші політичні еліти. І перспектива зараз така ж далека, як у Молдови, де навряд чи вона зможе і захоче повернути Придністров’я», – сказав Орєшкін.

Нагадаємо, що США назвали російську окупацію Криму в 2014 році «нахабною», і заявили, що зберігатимуть тиск на Росію до виконання нею Мінських угод та деокупації українського півострова.Loading...