MARUV не поїде на Євробачення-2019

MARUV logo

Суспільний мовник (НСТУ) та співачка MARUV, яка перемогла у конкурсному відборі, не змогли домовитися щодо її участі у Євробаченні-2019 через кілька причин.

Про це повідомляє прес-служба НСТУ.

«Після проведених перемовин ПАТ «НСТУ» та співачка MARUV не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі», – йдеться у повідомленні.

Серед причин, які зазначає НСТУ, вони не зійшлися у пункті-зобов’язані, що «після підписання договору з ПАТ «НСТУ» на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі.»

«Також згідно з правилами Євробачення (п. 2.6) мовник-учасник повинен забезпечити неполітичний характер конкурсу. Ситуація, яка склалася навколо нацвідбору цього року, має ознаки політизації. Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів та інформаційних структур країни-агресора фактично спричинили політизацію результатів національного відбору.

Читайте також: Я музикант, а не бита на політичній арені: MARUV розповіла, чому не їде на Євробачення-2019

Суспільний мовник також вбачає в цій ситуації небезпеку ескалації розколу українського суспільства, що суперечить завданням Суспільного мовника (згідно із Законом України про Суспільне мовлення одним з основних завдань ПАТ «НСТУ» є сприяння консолідації українського суспільства (ст. 4. п. 2))», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: MARUV зробила заяву після того, як її участь у «Євробаченні» опинилася під загрозою

Loading...