Новини » Світ 25 лютого, 2019, 12:15
Французька сім’я через відсутність щеплень занесла на Коста-Ріку кір
Коста-Ріка. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Коста-Ріка. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Невакцинований французький хлопчик привіз до Коста-Ріки кір. П’ять років тому країна подолала цю хворобу, а тепер має її повторно.

Поки не зрозуміло, чому пятирічний француз ніколи не отримував щеплення від кору, проте поява високоінфекційної, потенційно смертельної хвороби у країні, яка позбулася її у 2014 році, може збільшити занепокоєння щодо наслідків всесвітнього руху проти вакцинації, – інформує видання Independent.

Реінтродукція кору у Коста-Ріці відбулося через місяць після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про те, що «вагання щодо вакцинації» входить до десятки найбільших загроз здоров’ю, що стоять перед людством у 2019 році.

Міністерство охорони здоров’я Коста-Ріки повідомило про те, що 5-річний француз прибув до країни з батьками 18 лютого.

Costa Rica Star написала, що хлопчик та його мати не були вакциновані. За інформацією, батьки консультувалися щодо «висипу» свого сина з приватним лікарем у Коста-Ріці та підтвердили про спалах кору у французькій школі, куди ходить їх син.

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що хлопчика зараз лікують та тримають ізольованим у лікарні Monseñor Sanabria Hospital у портовому місті Пунтаренас.

Міністерство охорони здоров’я намагається встановити тих, хто вступав у контакт з інфікованою дитиною, у тому числі під час перельоту, у готелі Сан-Хосе, де родина залишилася на одну ніч, та у містечку Санта-Тереза, поблизу Пунтаренаса, куди вони прибули на відпочинок.

Міністерство охорони здоров’я Коста-Ріки заявило, що востаннє один з її громадян мав кір у 2006 році, а останній випадок кору, що імпортувався до Коста-Ріки, був зафіксований у 2014 році.

ВООЗ заявила, що, незважаючи на наявність безпечної та ефективної вакцини, у 2017 році від кору у світі загинуло 110 000 осіб, в основному дітей у віці до 5 років.

ВООЗ попередила, що кількість випадків кору в усьому світі у період між 2016 і 2017 роками зросла більш ніж на 30%, причому зростання було зафіксовано у таких багатих європейських країнах як Німеччина, де раніше рівень вакцинації був дуже високим.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 22:10 :41