live

Другий тур – це битва антирейтингів, – Чаплига спрогнозував перетік голосів

ZIK

Що більше політики критикують шоумена Володимира Зеленського, то міцніше цементують «ядро» його виборців.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

Експерт зауважив, що другий тур виборів – це боротьба антирейтингів, і якщо до другого туру вийшли б лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко та чинний Президент України Петро Порошенко, то рівень антирейтингу в них відрізняється – в очільника держави він вищий. Водночас в Анатолія Гриценка антирейтинг суттєво нижчий, аніж у фаворитів перегонів, і якби він вийшов у другий тур, спрацювала б логіка «перетоку» голосів. Водночас і рівень його підтримки значно менший, зауважив Михайло Чаплига.

Михайло Чаплига зауважив, що не погоджується із думкою, що рейтинг шоумена Володимира Зеленського пов’язаний лише із позицією виборців «проти всіх», а також із тим, що тези «він – не головнокомандувач» будуть грати проти нього.

«Навпаки, думаю, що буде грати за нього з однієї простої причини: у людей була надія після Майдану щось змінити. Чи Майдан винен у всьому, що сьогодні маємо хорошого й поганого? Думаю, ні, бо після цього були президентські, парламентські вибори. Тобто те, що маємо – це продукт демократичного суспільства…

Є категорія людей, які зневірилися, і якщо вони сприймають державу, як ворога, а не як батька, який допомагає, або принаймні партнера, вони хочуть знищити, скинути все, що їм заважає жити. Для того, щоб скинути все це, їм потрібна людина, яка може зробити все це найкращим чином, тобто людина, яка нічого в цьому не розуміє», – пояснив Михайло Чаплига.

Експерт зауважив  що більше критикувати Зеленського за те, що той – не головнокомандувач тощо, це буде йому на користь. Михайло Чаплига резюмував, що чим більше політики критикують шоумена, тим міцніше цементують «ядро» його виборців.

Нагадаємо, якби вибори Президента України відбувалися в середині лютого, до другого туру вийшли б Володимир Зеленський та Петро Порошенко. На третьому місці – Юлія Тимошенко. Такими є результати соціологічного опитування, проведеного КМІС з 8 по 20 лютого 2019 року.

Як повідомляли, нардеп від БПП Олексій Гончаренко вважає, що рейтинг Тимошенко різко знизився, бо зріс рейтинг Зеленського. Таким чином, частина протестного електорату Тимошенко переорієнтувалася на Зеленського.

Loading...