Новини » Суспільство

Бувай, радянський збірник рецептів, і привіт тобі, красива їжа

Здійснилось! Культура споживання їжі нарешті добралася шкільних їдалень.

Кулінарний експерт, шеф-кухар, поради/рецепти якого навіть мене заманюють на кухню, Євген Клопотенко розробив й випустив рецептурний збірник для шкільних їдалень. Адже кулінарний світ, як переконує Євген, наскільки різноманітний, що давно пора прибрати з раціону українців радянську їжу, а школам позбутися збірника рецептів, розробленого ще відразу після Другої світової.

Як зазначається, будь-хто може безкоштовно завантажити понад сотню рецептів – салати, перші страви, другі, десерти, соуси та напої – від шеф-кухаря. Картопляний гратен, мусака, болоньєзе, ньокі, полента, бігос, цибулевий конфітюр – страви, хоч до фуд-фотографії! Не забули у меню для школярів і про суто українські страви: шпундра, круп’янка, товченка.

За технікою виконання страви не складніші за колишні, й обіцяють – вартість шкільних обідів не зросте.

Шкільна їдальня у мене асоціюється із запахом пригорілого молока й водянистою картоплею-пюре сіруватого забарвлення. Інші страви з меню теж не додавали апетиту.

Ніколи жодної страви (окрім привозних булочок) я там не куштувала й ледве досиджувала на примусових «годувалках», а щоб мене випустили з їдальні (з’їж хоч котлету), виносила ті котлети у кишені шкільного фартуха й викидала їх згодом.

Відтоді у рефлекс – спазмує шлунок від недоброго запаху чи навіть вигляду їжі.

Та досі, проходячи вранці повз садочок, пришвидшую крок і не дихаю. Це ж дуже сильно треба постаратися, щоб добитись такого стійкого, стабільно однакового чи не в усіх садках, неприємного аромату страв (підозрюю, це ГОСТи).

І як прекрасно, що це все може щезнути.

Живімо смачно і красиво! В добрий путь.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських правРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...