Новини » Світ 24 лютого, 2019, 15:36
Російський екзархат у Європі вийшов з підпорядкування Константинополя
Російський екзархат в Європі
Російський екзархат в Європі

Генеральна асамблея кліриків і мирян російського екзархату в Західній Європі на позачергових зборах переважною більшістю голосів відмовилася від саморозпуску, на якому наполягає Константинопольський патріархат.

Як повідомляє російський «Інтерфакс» з посиланням на французькі ЗМІ, асамблея відбулася 23 лютого у Парижі.

З 206 учасників голосування 191 висловилися проти розпуску екзархату, 15 – «за».

«Передбачається, що свою подальшу долю – питання канонічного підпорядкування після фактичного відходу від Константинополя – екзархат визначить у найближчі три місяці і затвердить на генеральній асамблеї у червні», – наголошується в повідомленні.

Архієпископія православних російських церков у Західній Європі (російський екзархат) з центром у Парижі була створена на основі парафій російських емігрантів після революції 1917 року.

Архієпископія перебувала під владою Константинополя. Наприкінці листопада 2018 р. Синод у Стамбулі ухвалив рішення про розпуск російського екзархату і запропонував його духовенству і віруючим перейти у підпорядкування місцевих грецьких архієреїв.

Екзархат має 65 парафій, 11 діючих церков, два монастирі і 7 скитів у Франції, Бельгії, Нідерландах, Великобританії, Німеччини, Норвегії, Швеції, Данії, Італії та Іспанії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 04:56 :58