Новини » Світ 24 лютого, 2019, 19:30
Опозиція Молдови подасть до суду на главу ЦВК і керівника поліції

Опозиційний виборчий блок «ACUM» (Зараз) подасть до суду на голову Центральної виборчої комісії Аліну Руссу й голову Генерального інспекторату поліції Александру Пинзар.

Про це на прес-конференції в Кишиневі заявила співголова виборчого блоку, лідер партії «Дія і солідарність» Майя Санду, – повідомляє Укрінформ.

«Ми подамо позов до Генеральної прокуратури на голову Центрвиборчкому й голову Генерального інспекторату поліції Александру Пинзаря», – повідомила Санду.

За її словами, керівник Генерального інспекторату поліції не забезпечив належний порядок на виборчих дільницях, де голосують жителі Придністровського регіону.

Мотивом подачі аналогічного позову проти голови Центральної виборчої комісії стала відмова ЦВК дозволити представникам молдавської діаспори голосувати за простроченими паспортами. Санду зазначила у зв’язку з цим, що Центрвиборчком дав вказівку головам виборчих дільниць за межами країни не приймати скарги від представників діаспори, оскільки скарги вони мали подати до судових інстанцій Молдови.

Її колега по електоральному блоку, лідер партії «Платформа «Гідність і правда» Андрій Нестасе, зі свого боку, заявив про зареєстровані факти «підкупу виборців на багатьох дільницях для голосування». За його словами, виборцям платять «натурою»: продуктами або алкоголем. У багатьох випадках видають по 20 доларів за один голос після пред’явлення фотографії бюлетеня, де «віддано голос за демократів».

У неділю, 24 лютого в Молдові проходять парламентські вибори й консультативний референдум щодо скорочення кількості депутатів парламенту з 101 до 61.

За даними Центрвиборчкому на 17.30, явка на виборах становить близько 43% виборців (1,25 мільйона громадян).

Перші попередні результати голосування будуть оприлюднені в ніч на понеділок, 25 лютого.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 22:57 :24