Новини » Світ 23 лютого, 2019, 0:55
Російська мова зникне з банкнот і монет Казахстану

Казахстан прибере з банкнот і монет написи російською мовою. Написи на банкнотах і монетах національної валюти Казахстану – тенге – будуть друкуватися лише казахською, яка є державною.

Відповідна норма закріплена в указі президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, передає «Інтерфакс».

«Відповідно до статті 3 закону Республіки Казахстан від 30 березня 1995 року «Про Національний банк Республіки Казахстан» постановляю: затвердити прикладену Концепцію дизайну банкнот і монет національної валюти – казахстанського тенге у новій редакції...

Текст написів, які використовуються в дизайні банкнот і монет, оформляється державною мовою. У дизайні інвестиційних і колекційних монет допускається використання написів іноземними мовами», – йдеться в документі від 12 грудня 2018 року.

Указ набирає чиненості з дня його підписання, 22 лютого він був опублікований на сайті інформаційно-правової системи нормативних правових актів «Аділет».

Згідно попередньої концепції дизайну банкнот т монет Казахстану, на них допускалися написи казахською та російською мовами.

У Конституції Казахстану закріплено, що російська мова вживається в державних організаціях і органах місцевого самоврядування нарівні з казахською. Але статус державної мови в республіці має лише казахська.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 20:08 :03