Новини » Світ 23 лютого, 2019, 9:40
Палеонтологи знайшли скам’янілості найстарішого представника тиранозаврових

Палеонтологи відкрили новий вид тиранозаврів, який був одним з найменших відомих на даний момент.

Як повідомляє ScienceNews, зріст динозаврів досягав всього 1,2 метра, а вага – 78 кілограм. Вид отримав назву Moros intrepidus, передає DT.

Вік знайдених останків оцінюється в 96 мільйонів років. На думку дослідників, їхнє вивчення дозволить їм зрозуміти, яким чином вони еволюціонували в гігантських Tyrannosaurus rex.

Наголошується, що рештки крихітних тиранозаврид, які були знайдені в Північній Америці раніше, датуються періодом в 150 мільйонів років тому, коли вершину харчового ланцюжка займали великі алозаври. Тиранозаври ж, останки яких датуються більш пізнім періодом, мешкали на Землі 80 мільйонів років тому і були велетенськими хижаками. Яким чином відбулася еволюція від крихітних ящерів у гігантів, дослідники не знають.

На думку дослідників, Moros intrepidus були дуже швидкими і вправними мисливцями. Перетворення ящерів на гігантів сталося в проміжку часу між 96 і 80 мільйонами років тому. Порівнюючи Moros intrepidus з іншими тиранозавридами, дослідники визначили, що коріння цього виду знаходиться в Азії. Передбачається, що дані динозаври брали участь у великій міграції, в ході якої різні тварини переміщувались між сучасними Сибіром і Аляскою під час падінь рівня моря.

На думку дослідників, зміни клімату в крейдяному періоді вбили алозаврів, що дозволило дрібним тиранозаврам еволюціонувати і зайняти їх місце.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 00:11 :51