Новини » Суспільство 23 лютого, 2019, 19:05
Кохання тварин
moshlab.com
moshlab.com

Що для нас неприйнятне, це не норма, що не норма – те збочення. Але от природа так не вважає. Правду кажучи, статеві стосунки багатьох видів тварин можуть нас шокувати (або принаймні викликати нерозуміння). Багатьом видам продовжувати свій рід не тільки травматично, а й – смертельно. Та все ж, вони не здаються.

Отож, на які жертви йдуть тварини заради потомства?

Жорстокість не тільки на полюванні

Любовні ігри у акул. Фото:  laguna-akul.ru
Любовні ігри у акул. Фото: laguna-akul.ru

Що люди знають про жорстокість під час статевого акту? Стовідсотково, чорнопера рифова акула знає більше.

Вид акул Carcharhinus melanopterus, не церемониться: самці деякий час переслідують самицю, поки головний з них не кусає її за хвіст. Після того, як їй вдається вирватися, він знову хапає її, але цього разу за тіло біля правого грудного плавця.

Заволодівши коханою, самець штовхає її головою у піщане дно, після чого здійснює блискавичний статевий акт.

Пазлик до пазлика

pluspet.ru
pluspet.ru

А от черепахи не вирізняються галантністю, адже коли влаштовують поєдинки за самку, останній теж може добряче перепасти.

«Б’є значить любить!» – таким девізом керуються певні види черепах і перед зносинами лупцюють обраницю по голові, щоб продемонструвати свої почуття.

Через особливості будови черепах самці стикаються з неабиякими викликами: основне їх завдання – зафіксувати кохану в нерухомому положенні, щоб не звалитися з неї. Природа завбачлива, тому для цього на черевній частині панцира самця є вм’ятина, а на спині самиці – опуклість. І лише після того, як пара зафіксується у правильному положенні, можна починати продовжувати рід.

Голові самиці перепадає не тільки під час залицяння: їй варто зробити кілька кроків вперед, щоб партнер звалився, тому задля більшої надійності самці хапаються щелепами за голову обраниці, завдаючи важких травм. Під час спарювання самці багатьох видів черепах співають.

Травми просто на вашому ліжку

vkazivka.com
vkazivka.com

Якщо люди кохаються не тільки для продовження роду, а й задоволення, то їх точно б не зрозуміли самки постільних клопів.

Самець постільного клопа не докладає жодних зусиль, щоб знайти репродуктивні органи самки. Натомість він протикає «коханій» черевце, запліднюючи її. Пізніше сім’я проходить тілом самки, досягаючи яєчників.

Кислота для коханої

ferrebeekeeper.wordpress.com
ferrebeekeeper.wordpress.com

Кальмари не заморочуються в питанні продовження роду. Наприклад, самці виду Taningia danae протикають обраниць гострими гачками, а потім вкладають насіннєві придатки в утворені рани, запліднюючи її.

Ще один вид – Onykia ingens – випускає сперматозоїди з ферментами, які розчиняють шкіру самки.

«Хто тут татко?»

tut-cikavo.com
tut-cikavo.com

Цікаво, якщо б у людей був вибір, хто з них виношуватиме потомство, як вони вирішували б це питання?..

А от плоскі черви мають такий вибір і вирішують це завдяки чесній дуелі. Плоскі черви є гермафродитами – у них можуть бути як чоловічі, так і жіночі репродуктивні органи. Під час сезону парування вони використовують репродуктивні органи, як кинджал, які також застосовують для полювання за здобиччю.

Якщо під час дуелі плоского черва пронизує інший, він має віддати всі свої ресурси, щоб стати матір’ю. Тобто переможений приводить на світ потомство, а переможець продовжує холостякувати.

Просто прикинься мертвою

wikipedia.org
wikipedia.org

Коли до самки бабки починає притулятись самець, вони можуть прикидатися мертвими просто у повітрі. Через таке відкриття дослідники припускають, що можливо, процес спарювання для них є не надто приємний.

Смерть заради життя

pixabay.com
pixabay.com

Тільки-но самці сумчастих мишей досягають віку статевої зрілості, вони перестають виробляти сім’я. Тому їхнім завданням є запліднити якомога більше самок, щоб забезпечити ефективне розмноження.

Деякі коханці здатні паруватися до 14 годин за один раз. Зазвичай під час цього акту самці вмирають. Підвищений рівень стресу призводить до ослаблення імунної системи. Їхні тіла буквально починають розпадатися на частини: вони втрачають хутро, їх знищують інфекції, починаються безперервні кровотечі.

І домінуючий самець стає головною самкою

Риба клоун
Риба клоун

Усі риби-клоуни (амфіприони) народжуються самцями, проте з віком змінюють стать.

Ці риби оселяються цілими спільнотами – такий собі холостяцький клуб, де все ж головною є самка. Єдина самка утворює пару із найбільшим самцем. Усі решту риб зграї залишаються недорозвиненими і нездатними до розмноження.

Коли з якихось причин самка помирає, то нею стає… домінуючий самець. Після такого перетворення наступний у соціальній ієрархії самець-підліток дозріває, збільшується у розмірах, і стає партнером новоспеченої самки.

Вибуховий кінець

historyurok.com.ua
historyurok.com.ua

Сформувавши колонію, бджоли обирають бджолину матку і захищають її від суперників. Як тільки вона дозріє – обирає десятки самців з декількох тисяч в колонії.

Проте цих обраних чекає не найкраща доля. Піч час акту кохання статеві органи трутня вибухають, і він гине, а його геніталії залишаються всередині бджолиної матки і запліднюють її.

Справжні джентльмени

hah.co.ua
hah.co.ua

Справжніми джентльменами виявляються восьминоги: під час спарювання восьминіг обнімає свою обраницю щупальцями, інколи навіть складається враження, що вони «тримаються за руки». Тоді одним з видозмінених щупалець (гектококтилем) самець вкладає в мантійну порожнину самки один або два сперматофори, які згодом лопаються, запліднюючи її.

Також серед восьминогів є вид, що має мушлю, – аргонавти. Гектокотиль аргонавтів, що тримає один-два пакетики з сім’яною рідиною, відривається від тіла тварини і самостійно блукає в пошуках самиці, доки не заповзає їй під мантію.

Матеріали, які використані у статті, взято із відкритих інтернет-джерел.

Підготувала Олена Водвуд,
ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:09 :12