Новини » Суспільство 23 лютого, 2019, 12:45
Голова Меджлісу: 23 лютого – трагічний день в новітній історії трьох народів

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров нагадав, що 23 лютого є днем загибелі Номана Челебіджихана і днем депортації чеченів та інгушів.

Про це Чубаров написав на своїй сторінці у Facebook.

«23 лютого є одним із трагічних днів в новітній історії кримськотатарського народу. 101 років тому, 23 лютого 1918 року, в Севастополі матросами Чорноморського Флоту, контрольованого більшовиками, був по-звірячому закатований і вбитий Номан Челебіджихан – перший голова уряду Кримської Народної Республіки, один з організаторів I Курултаю кримськотатарського народу, муфтій мусульман Криму, Білорусії, Литви та Польщі, автор вірша «Ant etkenmen» («Я поклявся»), що став пізніше кримськотатарським національним гімном», – йдеться у повідомленні.

Також, зазначає Чубаров, 23 лютого 1944 року війська НКВС СРСР приступили до тотальної депортації зі своїх земель інгушського та чеченського народів, в ході якої, за різними оцінками, було вигнано зі своєї Батьківщини від 500 до 650 тисяч чеченців та інгушів.

А вже через 3 місяці після злочинної депортації чеченців та інгушів аналогічний злочин був скоєний радянським режимом і в Криму, коли 18 травня 1944 року тотальної депортації було піддано кримськотатарський народ.

«Без сумніву, вбивство видатних лідерів народів, депортації народів, вчинені в СРСР, і їх катастрофічні наслідки, є злочинами проти людяності і цивілізації», – написав Чубаров.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:18 :31