Новини » Спорт 23 лютого, 2019, 23:18
Анастасія Меркушина посіла восьме місце у спринті Євро-2019 з біатлону
Анастасія Меркушина єдина з українок змогла пробитися в ТОП-10 спринтерської гонки Євро-2019 / biathlon.com.ua

У білоруських Раубічах сьогодні, 23 лютого, відбулася спринтерська гонка у жінок на 7.5 км з двома вогневими рубежами в рамках ХХVІ Відкритого чемпіонату Європи 2019 року.

Українські дівчата поки не можуть показувати своїх кращих швидкостей, тому на успішний виступ можна було розраховувати тільки за умови ідеальної стрільби. Але і зі стовідсотковою точністю у наших спортсменок сьогодні не склалося, пише biathlon.com.ua.

Кращою в команді виявилася Анастасія Меркушина, яка єдина з наших дівчат змогла пробитися в десятку кращих, навіть незважаючи на промах у стрільбі лежачи. Насті пощастило з попутницею на останньому колі – вчепившись за шведкою Ханною Еберг, Меркушина зуміла на фініші показати цілком гідний восьмий результат.

Місце в топ-двадцятці завоювала також Віта Семеренко, що так само з одним промахом показала 17-й час. Надія Бєлкіна, що продовжує боротьбу за ТОП-10 загального заліку Кубка IBU, сьогодні зуміла стати 24-ю. Решта дівчат фінішували за межами ТОП-30.

А ось кому вдався по-справжньому ідеальний старт, так це Моні Брорссон. Два нуля на стрільбі і стрімке останнє коло привели шведку до вищого ступеня подіуму. Для Мони це вже друге особисте «золото» чемпіонатів Європи – п’ять років тому вона вже вигравала гонку переслідування в Нове-Мєсто.

Перешкодити Брорссон могла лише ще одна представниця шведської збірної Ханна Еберг, якби продемонструвала таку ж точність, як і подруга по збірній. Але олімпійській чемпіонці не вдалося чисто відпрацювати стійку, і з двома колами штрафу вона зуміла лише поборотися за «бронзу», пропустивши на друге місце Катерину Юрлову-Перхт.

У загальному заліку Кубка IBU продовжує впевнено лідирувати Вікторія Слівко, найкраща з українок Надія Бєлкіна зберігає сьому позицію. У Кубку націй IBU у чоловічої збірної України, як і раніше четверте місце, жіноча команда йде п’ятою, претендуючи на максимальне представництво в наступному сезоні.

Додамо, що завтра, 24 лютого, ХХVІ Відкритий чемпіонат Європи-2019 в Раубічах завершиться двома гонками переслідування.